KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  Soluk Karma Sergisi

  Tür : Karma Sergi
  Sanatçılar : Ayşe Yıldırım, Bburak Taşdemir, Uğur Karataş, Umut Toros, Tuğçe Temiz
   
  Ayrıntılar : Soluk Karma Sergisi 22 Haziran - 09 Temmuz 2021 tarihleri arasında Galeri A Güncel Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilir.


  SOLUK
  Sıkıştırılmış bedenler, fikirler ve oluşturulmak istenen bu tekdüzelik, nefes alacak bir yer yok gibi.
   
  İçinde bulunduğumuz bu süreçte, sanatçıların kendi iç dünyalarını ve birikimlerini yansıttığı bu sergide;
   
  Ayşe YILDIRIM ,çalışmalarında mimari yapıları boşluk ve doluluk kavramları üzerinden şekillendiriyor. Çevremize baktığımızda yığınla yapı var, kalabalık ve sıkışmışlık... Bu bağlamda, form biçim kaygısından yola çıkarak mimariden seçtiği detayları daha yalın bir forma dönüştürerek onu boşlukla biçimlendiriyor. Bu boşluklar nefes alacak alanlar yaratıyor.
   
  Burak TAŞDEMİR, birbiri ardına, kendiliğinden veya bilinçli bir şekilde ortaya çıkan görüntünün oluşturduğu durağan, rastlantısal ve kimi zaman kaotik olan görünüme önem verirken. Bazen düzenli bazen de düzensiz imgelemden gelen doğa görüntülerini bir araya getirip boyutsal bir ilişki kurmaya çalışıyor.
   
  Tuğçe TEMİZ, çocuksu bakış açısıyla masalları, mitolojiyi, folklorü yeniden yorumluyor. Düş her zaman kulağa fısıldarken, gerçek hayat masalında duymayıp dikkatten kaçan şeylerin varlığı gibi, çalışmalarında bu masalsı etkiyi işliyor ve kimi zaman dikkatle gözlem yapmaya davet ediyor. Bu sebeple çalışmalarında; gizlenen, soyutlanan biçimlerle oynuyor, eskizler, lekeler ve desenler üretiyor. Bu süreç yeni üretimleri doğurarak oluşturulan imgelerle görsel bir masal dili oluşturuyor ve izleyiciye yeni bir öykü sunuyor.
   
  Uğur KARATAŞ, doğa sürekli bir değişim gösterirken ve kendini yenilerken bize sayısız yeni görüntü veriyor. Çevremizde kaydettiğimiz bu görüntüler, tekrarların içindeki küçük farklılıklar çalışmalarının ana konusunu oluşturuyor. Oluşturduğu seride de doğada yakaladığı bu fraktal görüntüleri yakın kadrajlar alarak kendi resim anlayışına göre yorumluyor.
   
  Umut TOROS, "İz" ve "Bellek" kavramı üzerine yoğunlaştığı çalışmalarında, genellikle doğada rastladığı hatırlatıcılar üzerinden, izleyiciye de kendi belleklerinde bir şeyler anımsatabilecek bir alan yaratıyor. Bu sergide yer alan “Gündelik Düşler” serisi, içinde bulunduğumuz şu dönemde doğadan uzak ve dört duvar ardına sıkışıp kalmış, kendi iç dünyasına yaptığı yolculuklar sonucunda ortaya çıkardığı izler yer almaktadır.


  Ağustos'22
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..