KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  Büyük Sandalyeden Şarkılar - Derya Çınar Oral

  Tür: Alternatif
  Solist :
  Orkestra:

   
  Konser Detayları:
  İstanbul Alternatif müzik sahnesinin en genç etkinliği Büyük Sandalye sevdiğiniz ve tanıdığınız sanatçılarla beraber yeni ve geçen zamanla adından çok söz ettirecek yorumcuları ve sesleri sahnesinde ağırlamaya devam ediyor.

  Büyük Sandalyeden Şarkılar'ın sıradaki konuğu Ada Müzik etiketiyle çıkan yepyeni albümünden Şarkılar ve Türkülerle Derya Çınar Oral. Sanatçı adı kadar “SADE” bir o kadar yoğun ve içli albümünde dinleyenleri her nerede olursa olsun bulunduğu coğrafyadan alıp bu türkülerin, şarkıların ait olduğu yöreye Fırat nehri havzasına götürüyor. Büyülü sesiyle o coğrafyanın ve halklarının sevincini, neşesini, acısını yaşatan değerli yorumcu albüm sonrası albüm şarkılarını seslendirdiği ilk konserini Büyük Sandalyeden Şarkılar Online Konser'ler serisi kapsamında sunuyor.

  Sanatçı albümünde Anonim Halk Türküleriyle beraber aynı zamanda kendisi de müzisyen olan eşi Neyzen - Besteci Fatih Oral'a ait özgün eserlere de yer veriyor ve bu konserde canlı seslendiriyor.

  Bu canlı performansta sanatçıya Klasik-Akustik Gitar'da Lütfücan Kapucu, Kontrbas'da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney'de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor.

  “Sade" Albümü Hakkında
  Derya Çınar Oral'ın Elazığ ve Yukarı Fırat bölgesi Türküleri yanında, Neyzen Fatih Oral'ın özgün bestelerine yer verdiği bu çalışmada; Klasik-Akustik Gitar'da Lütfücan Kapucu, Kontrbas'da Oğuz Alp Erdoğmuş, Ney'de ise Fatih Oral sanatçıya eşlik ediyor. Seslendirilen Kırık Havalar yanında, bu bölgede yoğun olan Uzun Havalar da Türkülerin bazı bölümlerinde Sanatçı tarafından yorumlanıyor.

  Geleneksel saz seçimleri dışında, Ney-Gitar-Kontrbas üçlüsüyle Akustik ve farklı bir sound arayışında olan bu çalışma; provaların ardından bir günlük stüdyo mesaisi ile Ada Stüdyo'da canlı olarak kaydedildi.
  Düzenlenmeleri Lütfücan Kapucu ve Fatih Oral tarafından yapılan Anonim Türküler yanında; Fatih Oral'ın yörenin havasını yansıtabileceği düşünülen özgün besteleri de seslendirildi.
  Sanatçıya eşlik eden sazların Açış, Taksim, Doğaçlama performansları da çalışmayı dünden bugüne farklı bir yorumla birleştirme çabasında...

  Derya Çınar Oral
  Sanatçı 1986 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü bitirdi. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Müzik Terapi Uygulama Sertifikası ve Orff Müzikterapi Sertifika programlarını tamamladı. Selahaddin İçli, Alaaddin Yavaşça, Erol Uras, Doğan Dikmen, Münip Utandı, Emin Baykırık, Bircan Eroğlu, Murat Kaya ve Başak Yavuz'dan dersler aldı. Osmanlı Müziği, Anadolu Türküleri, Orta Asya Pentatonik Müziği ve farklı müzik türleri üzerine çalışmalarına devam ediyor. 2018 yılında müzik piyasasına Ada Müzik Plak Şirketi yoluyla çıkarmış olduğu ilk teklisi Canan ile giriş yapmış olup, 2019 yılında Gel Yar isimli tekli single ile müzik kariyerini devam ettirmiştir. Halen müzik öğretmenliği yapmaya devam etmektedir.


  Etkinlik Kuralları:
  Bu konser/eğitim online gerçekleşecektir.
  Biletlerinizi satın aldıktan sonra etkinliğe online olarak katılabilirsiniz.
  Bu bilet etkinlik mekanına giriş hakkı vermez.
  Gösterim 09.05.2021 tarihinde saat 20:30 itibariyle başlayacaktır ve www.seyretix.com adresinden yayınlanacaktır.
  Gösterimi 10.06.2021 gece saat 23:59'e kadar izleyebilirsiniz.

  Bilet Fiyatı: 45.00 TL (Online İzle)


  Bilet satış noktaları : Biletix


  Ağustos'22
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..