KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  İki Bavul Dolusu

  Tür : Çocuk Oyunu
  Yazan : Nedim Buğral
  Yönetmen : İnan Ambarkütük
  Oyuncular : Nedim Buğral, İnan Ambarkütük
   
  Konusu :
  İki Bavul Dolusu oyunu, online olarak izleyicisiyle buluşuyor.
   
  Birisinin ismi Salça, diğerinin Pırasa olan iki clown, arkadaşlık ve paylaşma olgusu üzerine kurulu sıcacık hikayeleriyle iki bavul dolusu kahkaha saçıyor.
   
  Üç kamera ile çekilmiş ve ince ince kurgulanıp montajlanmış video kaydını izlerken ailece keyifli zaman geçirebilirsiniz. Nedim Buğral'ın yazdığı oyun, Devlet Tiyatrosu repertuarına girmiş, orada sahnelenmiş ve birçok uluslararası festivale katılmıştır.
   
  Bir sirkteki gösteriye yetişmeye çalışırken istasyonda treni kaçıran iki kafadar clown, bir sonraki treni beklerken prova yapmaya karar verir. Salça'nın Pırasaya büyük bir hayranlığı vardır. Pırasa sahip olduğu popülerlik ve Salça'nın hayranlığı sonucunda biraz şımarmaya başlamıştır. Salça'nın çekingenliği ve Pırasa'nın böbürlenmeleri, aralarında birtakım sorunların çıkmasına neden olur. Çocukların da yardımıyla sorunlarını çözüp hayatlarının en güzel ve özel gösterisini hazırlamaları an meselesidir. 
   
  Sosyal ilişkilerde, arkadaş çevresinde popüler olan çocuklar karşısında, diğer çocukların çoğu zaman bocaladığını görmekteyiz. Aynı şekilde bazı çocuklarımız da ailesinden, öğretmenlerinden veya kendi arkadaş çevresinden gördüğü aşırı ilgi nedeniyle, kendilerini diğer çocuklardan üstün görebilmektedir.
   
  “Çocuklarımızın arkadaşlık ilişkilerinde dengeyi sağlayabilmeleri çok önemlidir. Herkesin bir diğerine göre aynı şekilde değerli olduğunu ve ne olursa olsun, sahip olunan farklı özelliklerle, birlikte hareket ederek başarı kazanmayı keşfetmeleri açısından “İki Bavul Dolusu” oyununun çocuklarımıza yol gösterici olacağını düşünüyorum. Basit ve eğlenceli anlatımı, çocuklarımızın rahatlıkla takip edebileceği olay örgüsü ile belki de kendi hayatlarından kesitler bulabilecekleri oyunun, çocuklarımıza çok şey katacağına inanıyorum.”  Uzm. Psikolog Şadıman BEGİK
   
   
  Müzikler: Zafer Aslan
  Kostüm/Aksesuar/Kukla: Pınar Akgüney 
  Kurgu ve Montaj: İnan Ambarkütük
   
  3+ yaş
   
  Etkinlik Kuralları:
  - Gösterim saat 13:00 itibariyle başlayacaktır ve www.seyretix.com adresinden yayınlanacaktır. 
  - Gösterimi 10 Mayıs 13:00 - 30 Mayıs 20:00 saatleri arasında izlenebilir.
  - Gösterimi izlemek için kullanacağınız online etkinlik izleme kodunuz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yer almaktadır. 
  - Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de bulunmaktadır.
  - Biletix'ten almış olduğunuz online etkinlik izleme kodunuzu, seyretix'te bulunan access kod (erişim kodu) alanına yazarak yayını  izleyebilirsiniz.
  - Yayının kalitesi internet hızınıza göre otomatik olarak ayarlanmaktadır, eğer dilerseniz player üzerinden yayın kalitesini değiştirebilirsiniz.


  Biletix Bilet Fiyatı: 35.00 TL

  Bilet satış noktaları : Biletix

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..