KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  40 Yaş Altı 40 Genç Sanatçı

  Tür : Karma Sergi
  Sanatçılar :
   
  Ayrıntılar : 07 - 28 Ekim 2015 tarihleri arasında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde, Serdar Yörük'ün küratörlüğünü yaptığı ve genç sanatçıların katılacağı disiplinlerarası bir karma sergi açılacaktır. Sergide; akademik eğitimi olan, alanlarında yetkin, 40 yaş altında, 40 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçki sunulacaktır. Genç sanatçıları göz önüne çıkarmak, üretimlerini görünür kılmak ve desteklemek amacıyla oluşturulan sergide resim, heykel, seramik, dijital sanatlar, tekstil, enstalasyon gibi birçok sanat disiplininden seçkin örnekler sergilenecektir. Açılış  07 Ekim 2015 tarihinde saat 18:30'da gerçekleşecektir.


  Serdar Yörük

  Serdar Yörük 1978 yılında Söke'de (Aydın) doğdu. İlköğretimini Kuşadası'nda tamamladı. 1996 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Söke MYO Tekstil bölümünü, 1999 yılında Ege Üniversitesi Emel Akın MYO Pamuk Eksperliği bölümünü bitirdi. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalına girerek bu bölümden 2005 yılında birincilikle mezun oldu. 2011 yılında Alsancak'ta (İzmir), halen çalışmalarını sürdürdüğü Eskiz Tasarım Atölyesi'ni ve Eskiiz Sanat Grubu'nu kurdu. Ayrıca Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği'ni kurdu. Birçok ulusal ve uluslararası karma sergilere ve atölye çalışmalarına katılan sanatçının on iki kişisel sergisi bulunmaktadır.

  Son çalışmalarında geleneksel Türk motiflerini kullanmasının amacı günümüzün estetik algısını gözeterek yeni bir bakış açısı yaratmaktır. Geleneksel Türk motiflerini deforme etmeden farklı bakış açısı ve kompozisyonlarla kumaşta karışık teknik kullanarak yenilikçi tasarımlar ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Geleneksel sanatların sanıldığı üzere katı ve durağan olmadığını, etkileşim ve değişim içinde olduğunu düşünmektedir. Bu değişim ve etkileşimi kendi bakış açısından tasarımlarında yansıtmaya çalışmaktadır. Batik, kumaş baskı (geleneksel baskı) ve fırça gibi karışık teknikler kullanarak yaptığı çalışmalarını özellikle kendi tasarımı olan özgün çerçevelerle sunması dikkat çekmektedir. Geleneksel ve klasik olanın dışına çıkarken geleneksel motifleri kullanmaktan vazgeçmeyen sanatçı, teknik deneyimlerini bu yönde aktarmaktadır.


  Ağustos'22
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..