KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  "Dilek ve Renkler" Resim Sergisi

  Tür : Resim Sergisi
  Sanatçılar : Dilek Günceler
   
  Ayrıntılar :  

  Sergi 14 - 20 Ağustos 2015 arasında Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde...


  Dilek Günceler
  Ressam Dilek Günceler 18.11.1955 tarihinde her ikisinin de kökeni Batı Trakya Gümülcine olan Münevver - Şerif Tabakoğlu ailesinin ilk evladı olarak dünyaya geldi.
  kendisindeki bu yeteneğin hiç farkında olmadan yılları devirirken sınıfının çalışkan öğrencilerinden biri olarak başarılı bir öğrenim hayatı geçirdi.

  Ankara Mustafa Kemal Orta Okulu, Erzincan Lisesi derken kendini Marmara Üniversitesi'nin İşletme - Muhasebe Bölümü'nü bitirmiş olarak buldu. Aslında sanatçı ruhunun ilk sinyalleri üniversite yıllarında ortaya çıkmaya başlamıştı ama kendisi bunun farkında değildi.O yıllarda sadece İşletme ve Finans mesleğini hiç sevmediğini, en büyük hayalinin "Mimar Olmak" olduğunu söyler dururdu.

  1979 yılında bir bankacı ve akademisyen olan Bülent Günceler ile tanıştı.Evlendiler.Onun mesleğinin de etkisiyle Dilek Günceler'in kariyer yolu Muhasebe ve Finans üzerinde devam ederken 1982'de oğlu Ozan dünyaya geldi. Dört yıl sonra da Begüm'ün dünyaya gelmesiyle Dilek artık sevmediği bu meslekle vedalaşmanın zamanı geldiğini düşünerek evinin kadını olmaya karar verdi.

  Sanat dünyasına giriş bundan sonra başladı.Önce çeşitli el sanatları kurslarına katıldı.Makrame, cam ve ahşap boyama, seramik - mozaik tasarımı; patch - work gibi hobi çalışmalardan sonra 2009 yılında Kadıköy Belediyesi Halk Eğitim Merkezi Resim Atölyesinde kurslara başladı.Yaptığı çalışmalarıyla Belediyenin düzenlediği yıllık "Karma Resim Sergileri"ne katıldı.

  Artık "İlk Bireysel Resim Sergisi"ni açmanın zamanı gelmişti.Bu sergiyi 1979'dan beri tüm yazlarını geçirdiği Urla'da açmaya karar verdi.Çünkü, hayatının en önemli anılarını yaşadığı Urla'nın, sanat yolundaki ilk kilometre taşı olmasını istedi...

  Bütün heyecanıyla... Tüm mutluluğuyla...

  Ağustos'22
  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..