KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Perş. Cuma C.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere
Yolcu
Düşündüğün Gibi Değil
Zafer Sızlanarak Kazanılmaz
Harflerin Dansı

HAFTANIN KİTABI

Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan

“Acaba çok yanlış yaptığım için mi yalnız kaldım, yoksa yalnız kaldığım için mi yanlış yaptım?”

Yanlış olan, başkasını sevmek değildir. Bir başkasını sevmek dünyanın en güzel, en tamamlayıcı hissidir.
Yanlış olan...


İZKA Mali Destekler Programı
İZMİR KALKINMA AJANSI YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ MALİ DESTEK PROGRAMI

İzmir Kalkınma Ajansı'ndan 25 Milyon TL Mali Destek

İzmir Kalkınma Ajansı 17 Aralık 2012 tarihi itibariyle “Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri” mali destek programını başlattı. Program kapsamında 15.000.000 TL kar amacı güden, 10.000.000 TL kar amacı gütmeyen başvuru sahipleri için olmak üzere toplam 25.000.000 TL’lik kaynağın, projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanıyor.

Programın birinci önceliği “yenilenebilir enerji sistemlerinin ve çevre teknolojilerinin” tasarımına ve üretimine yönelik Ar-Ge veya ürün/süreç yeniliği ve ticarileştirme çalışmalarının desteklenmesi. Diğer öncelikler ise yenilenebilir enerji kaynaklarından lisanssız elektrik üretimi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının ısıtma, kurutma, soğutma ve ulaştırma amaçlı kullanımına yönelik. Programa kar amacı güdenler kategorisinde KOBİ’ler, kooperatifler ve birlikler, kar amacı gütmeyenler kategorisinde ise yerel yönetimler, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgeleri başvurabilecek. Destekten yalnızca İzmir sınırları içinde kurulmuş veya faaliyet gösteren başvuru sahipleri yararlanabilecek.
    
Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programına başvurmak isteyenlere yol göstermek amacıyla “başvuru rehberi” hazırlandı. Başvuru sahiplerinin başvuru hazırlıklarına başlamadan önce programla ilgili tüm detaylar için başvuru rehberini mutlaka incelemeleri gerekiyor.
    
Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 25.000.000 TL. Proje başına verilecek destek miktarı ise asgari 100.000 TL ve azami 1.000.000 TL arasında olacak. Destek sağlanacak miktar projenin toplam uygun maliyetinin en az  % 10’u, kar amacı güdenler için en fazla % 50 ’si, kar amacı gütmeyenler için en fazla %75’i olabilecek. Bütçenin kalan tutarı, eş-finansman olarak başvuru sahibi veya ortakları tarafından karşılanacak.

Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programının amaçları, öncelikleri, başvuru koşulları vb. konu başlıklarında bilgi verilmesi amacıyla bilgilendirme toplantıları ve bu programa sunulacak projelerin hazırlanması sürecinde potansiyel başvuru sahiplerine yardımcı olmak amacıyla ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlenecek. Bilgilendirme ve eğitim toplantılarının yer ve zaman bilgilerine www.izka.org.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. Başvuru şekli ve başvurular ile ilgili detaylı bilgileri içeren başvuru rehberi İzmir Kalkınma Ajansı hizmet binasından veya internet adresinden (www.izka.org.tr) temin edilebilir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 1 Mart 2013 - Saat: 17.00
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..