KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Büyümek
Hayvan Tiyatrosu
Küçük İnsan
Kütüphanemi Toplarken
Otorite Kavramı

HAFTANIN KİTABI

Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla

 Ey Türk gençliği!

:

  Buca'da Sarı Şemsiye Ödülleri sahiplerini buldu 22.10.2020 / 12:00  
 
15-21 Ekim tarihleri arasında Türk ve Balkan sinemasının birbirinden değerli eserlerini Buca’da bir araya getiren festival, gösterimlerini Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi (BBKSM) gerçekleştirdi. Toplamda 100’ün üzerinde kısa ve uzun metraj filmin gösterildiği festivale sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdi.
 
Festivalin kapanış gecesi ve ödül töreni ise BBKSM’de gerçekleştirildi. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, BPFF Kurucusu ve Direktörü Sali Saliji Sallini, BBPF Danışma Kurulu Üyeleri, BPFF Danışma Kurulu Üyeleri, Türk sinemasının başarılı yönetmeni Derviş Zaim, Bosna Hersekli yönetmen Mustafa Mustafic, yapımcı Murat Düzgünoğlu yapımcı Mehmet Güleryüz ve diğer BPFF Jüri Üyeleri, Türk sinemasının başarılı oyuncuları, Rıza Akın ve Onur Dilber, BPFF Danışma Kurulu Üyeleri, Türk ve Balkan sinemasının seçkin isimleri katıldı.
 
HOLLYWOOD’A ULAŞTIK
Gecenin açılış konuşmasını BPFF Kurucusu ve Direktörü Sali Saliji Sallini gerçekleştirdi. Buca’yı bir süre sonra Buca ve İzmir Balkanların Sinema Merkezi yapacaklarının müjdesini veren Sallini, “Çok güzel geçen bir festivaldi. Yabancı arkadaşlarımızla güzel etkileşimler oldu. Hepsi bizim elçimiz olacak, bu ülkemiz için çok önemli. Biz çok büyük bir aile olduk. Başkan ve festivalde yanında çalışan arkadaşlara buradan teşekkür ederim. Bu yıl önemli konuklarımız oldu, dünya çapında sinemacılarla buluştuk. Hollywood’a kadar ulaştık ama daha ilerisini yapacağız. Belediye bizi gördü umarım Kültür Bakanlığı’da bizi görür. Burada olan bütün misafirlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Size sinema dolu bir hafta yaşatmak amacımızdı, sizleri tanımaktan çok mutluyuz” diye konuştu.
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..