KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kayıp Ruhlar İmparatorluğu
Gençlik Hatası: Steve Jobs'ın Öteki Kızı Olmak
Veba Geceleri
Öldüm ve Döndüm
Ara Toplam - Yolumu Ararken Öğrendiklerim

HAFTANIN KİTABI

Empedokles'in DostlarıTürkiye'de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf 8 yıl aradan sonra yeni romanı Empedokles'in Dostları'yla okurlarını selamlıyor.

Romanlarıyla olduğu kadar deneme kitaplarıyla da ilgi çeken Maalouf, Empedokles'in


  Ege Üniversitesi, Kovid aşısında ilk aşamayı geçti 07.10.2020 / 10:00  
   Türkiye'de yeni tip koronavirüs  (Kovid-19)  ile ilgili gerçekleştirilen 13 yerli ve milli aşı çalışmasından birisi; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK-MAM desteği ile Ege Üniversitesi öncülüğünde yürütülüyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Moleküler Parazitoloji Tanı Laboratuvarı ve Aşı Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı Yöneticisi Doç. Dr. Mert Döşkaya, Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma ve Uygulama Merkezi (ARGEFAR) bahçesinde düzenlenen toplantıyla, “Kovid-19 Aşısı İçin Antijen Keşfi ve DNA Aşısı Geliştirilmesi” çalışmalarında gelinen süreç hakkında bilgi verdi.
 
18 akademisyen çalışıyor
Toplantının açılışında konuşan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, ülke ve dünya gündemini derinden etkileyen Kovid-19 salgınıyla mücadelede Ege Üniversitesi olarak aşı çalışmalarında geldikleri aşamayı paylaşmak adına basın toplantısı düzenlediklerini belirterek, “Dünya Sağlık Örgütü Kovid-19 salgınını henüz pandemi ilan etmemişken, Ege Üniversitesi olarak salgınla mücadelede stratejilerimizi belirleyerek eylem planlarımızı oluşturduk. Salgınla mücadelede köklü çözüm üretmek için Multidisipliner Aşı Araştırma ve Geliştirme Çalışma Grubu çatısı altında çalışmalarımıza başladık. TÜBİTAK-MAM önderliğinde oluşturulan Kovid-19 Türkiye Platformu tarafından desteklenen ‘Kovid-19’a karşı DNA aşısı geliştirme’ projemizde üniversitemizin farklı fakülte ve meslek yüksekokulundan toplam 18 akademisyenimiz üstün bir gayretle çalışmaktadır. Mültisipliner alanlardan farklı paydaşlarla yürüttüğümüz proje ekibimizde;  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Merkez Laboratuvarı ve T.C. Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğün ve özel sektörden  (Nobel İlaç San. Tic. A.Ş. ve Florabio Teknoloji Sanayi Tic. A.Ş.)  araştırmacılar da bulunmaktadır” dedi.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..