KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Büyümek
Hayvan Tiyatrosu
Küçük İnsan
Kütüphanemi Toplarken
Otorite Kavramı

HAFTANIN KİTABI

Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla

 Ey Türk gençliği!

:

  İzmir'de yüz yüze eğitim heyecanı başladı 22.09.2020 / 09:30  
 
Türkiye genelinde başlatılan yüz yüze eğitim heyecanı, İzmir’de de yaşandı. 21-25 Eylül haftasında okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar için uygulanacak olan uyum programında, haftada bir gün 30’ar dakikalık 5 ders saati ile 10 dakikalık teneffüsler yer alıyor. Sınıf mevcudunun fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak bölündüğü programda her öğrenci, kendisi için ayrılan sıraya otururken, uyum programı etkinliklerinde öğrenciler, sağlıklı yaşam ve temizlik kuralları ile ilgili bilgilendiriliyor.
 
Ayrıca, zorunlu haller dışında okullarda ziyaretçi kabul edilmeyeceği, teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmelerin yapılacağı ifade edildi.İzmir'de de heyecan vardı.
 
Öte yandan, pandemi sebebiyle sadece okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için seyreltilmiş uygulamalarla gerçekleştirilen yüz yüze eğitim için Bornova Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda uyum haftası töreni düzenlendi. Tüm sağlık tedbirlerinin alındığı törende veliler, açılış törenini uzaktan izledi. Okul girişine yerleştirilen ünitede ellerini dezenfekte eden minik öğrenciler, İstiklal Marşının okunmasının ardından sınıflara geçti.Törene katılan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de, okul bahçesi dışında bulunan velilerle sohbet ederek onların heyecanını paylaştı. Ömer Yahşi, sınıflarda tam katılım olması sebebiyle kendilerine duydukları güven için velilere teşekkür ederek, "Gönül rahatlığıyla evlatlarınızı okula gönderebilirsiniz. Çocuklarımız emin ellerde. Bizim için onların sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geliyor. Hiç kuşkusuz bu günler de geçecek ve çocuklarımız, milletimizin göğsünü kabartacak başarılara imza atmaya devam edecektir” dedi.İzmirli velilerde, çocuklarını gönül rahatlığıyla öğretmenlerine emanet ettiklerini dile getirdi.Zeytin fidanları dikildi.İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün üç yıl önce başlattığı ve her sene okul açılışında tekrarlanan geleneksel fidan dikim etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..