KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Pencereden
Sabah Gibi Uyandıran - Toplu Şiirler
Ebeveyn Boşluğu
İstanbul Kokulu Mutfaklar 2 - Bir Masalmış Geçen Yıllar
Bi Dünya Futbol

HAFTANIN KİTABI

Son Adanın Çocukları

 “Gazetelerin birinde ‘Yeryüzü cenneti adada satılık ev' başlığı altında, adamızla ilgili övgülere yer veriliyordu. Bu gazete ilanı, yıllardır herkesten sakladığımız Son Adamızın, küçük topluluğumuzun herkes tarafından bilinmesi ve h


  Zayıflarken Sağlığınızdan Olmayın 26.08.2020 / 00:00  
 
Fonksiyonel Tıp Doktoru Prof. Dr. Deniz Özzeybek, bilinçsiz ve hızlı kilo vermenin kronik hastalıklar ya da ani kalp krizi, inme gibi riskleri arttırdığını, bu nedenle hekim kontrolünde vitamin ve mineral desteği alınarak kilo verilmesi gerektiğe dikkat çekti.
 
Özzeybek, “Gıdalardan aldığımız katkı maddeleri, ilaçlar, egzos gazları, ağır metaller gibi toksinler yağdan zengin dokularda birikir. Bunlar yağda çözünen maddelerdir ve vücuttan atılmaları için suda çözünür hale gelmeleri gerekir. Eğer kişi bilinçsizce ve çok hızlı kilo verirse, yağ dokusunda biriken bu toksinler, sevinerek erittiği yağlardan kalkıp, yağdan zengin karaciğer, beyin ve kalp dokusundaki yerlerini alırlar.  Tutundukları dokuların fonksiyonlarını yavaş yavaş bozarlar. Bu da ‘nedeni bilinmeyen’ bir kronik hastalık tanısı alması ya da ani kalp krizi, inme geçirmesi, en iyi olasılıkla iltihabi karaciğer yağlanmasına sebep olabilir” dedi.
 
Vitamin ve Mineral Desteği Gerekli
Prof. Dr. Deniz Özzeybek, mutlaka yavaş kilo verilmesi ve toksinleri suda çözünür hale getirecek vitamin ve mineral destekleri alınması gerektiğini belirterek, şu bilgileri verdi: “Vitamin ve mineral takviyeleri eş-dost tavsiyesiyle alınmamalı. Mutlaka hekime danışılıp, gerekli tetkiklerle sağlık durumu değerlendirilmeli. Vücuttaki gereksinimler doğrultusunda vitamin ve mineral destekleri eşliğinde kilo vermek, en sağlıklı çözüm olacaktır.”
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..