KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Pencereden
Sabah Gibi Uyandıran - Toplu Şiirler
Ebeveyn Boşluğu
İstanbul Kokulu Mutfaklar 2 - Bir Masalmış Geçen Yıllar
Bi Dünya Futbol

HAFTANIN KİTABI

Son Adanın Çocukları

 “Gazetelerin birinde ‘Yeryüzü cenneti adada satılık ev' başlığı altında, adamızla ilgili övgülere yer veriliyordu. Bu gazete ilanı, yıllardır herkesten sakladığımız Son Adamızın, küçük topluluğumuzun herkes tarafından bilinmesi ve h


  İster yiyin ister için! Vücudu temizliyor! 16.07.2020 / 11:00  
   Her sabah kahvaltıda yeşil smoothie içmeye karar vermek, gün içinde harcamak için size büyük bir enerji kaynağı oluşturacak.İşte sisteminize sağlıklı bir destek sağlamak için günlük smoothienin detox versiyonu... Bu detoks smoothie sağlıklı, doğal olarak detoksifiye edici elementlerden oluşuyor. İçindeki her bir malzemeye bir göz atalım. Kişniş, bitkisel besinler, flavonoidler ve aktif fenolik bileşikler içerir. Vücudunuzun ağır metallerden kurtulmasına yardımcı olur. Kişniş açısından zengin bir diyet yemek de büyük anti-inflamatuar ve sindirim faydalarına sahip olabilir.

Yeşil çay flavonoidler yani antioksidanlar bakımından zengindir ve en iyi kateşin kaynağıdır. Kateşinler, izlerinde hücre hasarını durdurarak hastalıklarla savaşan bir grup antioksidanlardır. C ve E vitaminlerinden bile daha güçlüdürler.Salatalık harika C vitamini, K, beta-karoten ve molibden kaynağıdır. Onlar antioksidan, anti-enflamatuar ve antikanser faydaları sağlayan bileşenler ile doludur. Ananas etraftaki en iyi C vitamini kaynaklarından biridir. Sadece bir 1 bardak ananas suyu, C vitamini için önerilen günlük değerin %131'ini sağlar. Aynı zamanda mükemmel bir bromelain kaynağıdır.
 
Zencefilin uzun zamandır sindirim sorunlarına yardımcı olduğu bilinmektedir, ancak daha yakın zamanlarda çalışmalar aynı zamanda birçok anti-enflamatuar ve antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermiştir. Zencefil artrit semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilecek gingerol içerir. Ayrıca dolaşıma yardımcı olur ve metabolizmanıza büyük bir destek verir.Avokado, potasyum, magnezyum ve yüksek miktarda anti-enflamatuar ve antioksidan dahil olmak üzere çok sayıda vitamin ve mineral için mükemmel bir kaynaktır.  Avokado yüksek sağlıklı yağ içeriği vücudun yağda çözünen A, E, D ve K vitaminlerini emmesine yardımcı olur. Limon suyu, temizleme ve detoks özellikleri ile doğal bir diüretiktir. C vitamini, sitrik asit, magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin olan limon bağışıklık sistemini güçlendirir. Limon vücudu temizlemek, pH seviyelerini dengelemek ve cildi temizlemek için karaciğerle birlikte çalışır.
 
Malzemeler :1 su bardağı yeşil çay soğutulmuş, kişniş suyu, lahana suyu, salatalık, 1 su bardağı ananas suyu, limon suyu, 1 yemek kaşığı taze zencefil (rendelenmiş), 1/2 avokado.Hazırlanışı Malzemeleri biraz buz ile birlikte bir karıştırıcıya yerleştirin ve pürüzsüz olana kadar püre haline getirin.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..