KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  İzmir`de Bisikletli Ulaşıma Ağırlık Verilecek 11.05.2020 / 00:00  
 

 

Koronavirüs salgınının ardından hayatımıza giren “sosyal mesafe”yi en iyi koruyan ulaşım aracı olarak ön plana çıkan bisiklet için İzmir’de “Kesintisiz Ulaşım Planı” hazırlanıyor. 

 

“SOSYAL MESAFEYİ EN İYİ KORUYAN ULAŞIM BİÇİMİ BİSİKLET…”
Radyo Trafik İzmir’e konuk olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Eser Atak, bisiklet yollarıyla ilgili yeni çalışmalar yapacaklarını söyledi. Esra Balkanlı’nın sorularını yanıtlayan Atak, şu anda sosyal mesafeyi en iyi koruyan ulaşım biçiminin bisiklet olduğuna vurgu yaptı. Eser Atak, Avrupa’da tüm kentlerde bisiklete yönelik teşvik uygulamaları olduğunu hatırlatarak, “Hem sağlığın korunması, hem de havanın daha az kirlenmesi açısından da bisiklet ulaşımı son derece önemli. Ulaşım Daire Başkanlığımız da bir çalışma yapıyor. Şerit düzenlemeleriyle hangi bölgelere bisiklet yolu yapılabileceği planlanıyor. Yakın zamanda bitecek çalışmayı en kısa sürede hayata geçireceğiz.” açıklamasında bulundu.

 

İLK UYGULAMA ÇANKAYA’DA…
Genel Sekreter Yardımcısı Atak, Fevzipaşa Bulvarı’nda bir şeridi bisikletlilere ayıracaklarını kaydederken, “Bir aksilik olmazsa bu hafta çalışmaya başlıyoruz. Basmane Garı’na çıkan arterde sol şeridi bisiklet yolu yapacağız, sinyalizasyonuyla birlikte bisikletlilere ayıracağız. İlk kez İzmir’de bir artere bisiklet yolu kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

 
   
Haziran'20
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..