KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Empedokles'in Dostları
Ben Ben - Ölümle On Yedi Karşılaşma
Hayatının Anlamı Kaybettiğin Yerde
Modern Sanatın Kısa Öyküsü
Ses ile Yankı Arasında

HAFTANIN KİTABI

Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler“Gençliğimde gergin, stresli, mutsuz günlerim çok oldu. Kendimi suçlu hissettiğim, değersiz gördüğüm dönemler yaşadım. Şimdi hayatım anlamlı, coşkulu ve şükür duygusuyla dopdolu... Neden? İçinde yaşadığım koşulların iyileşmesind


  Kendine Yeter Bir Ülke İçin Tarım 08.05.2020 / 13:00  
  İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, Gazeteci Deniz Olgun’un konuğu olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüsün tarımın önemini ortaya çıkardığını vurgulayan Küçükkurt, tarımın iyileştirilmesi için kooperatifçiliğin öne çıkarılması gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye’nin tekrar kendi kendine yetebilen bir ülke olabilmesinin yolunun tarımdan geçtiğini vurgulayan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, tarıma ağırlıkverilmesi gerektiğini belirtti. Tarımın ekonomi için çok önemli olduğunu vurgulayan Küçükkurt, “Yaşadığımız zor şartlar altında karnımız doyuyorsa bunu çiftçilere borçluyuz. Tarımda köylüyü ortaya çıkaran kooperatifçilik modelini uygulamayız. Tarımda köylünün cebine para girmesinin tek yolu budur. Kooperatifçilik ayrıca halkımızın güvenli ve ucuz besine ulaşmasını sağlıyor. Bu yüzden kooperatifçilik şartları iyileştirilerek, desteklenmeli. Dünyayı etkisine alan koronavirüs bizlere tarımın ne kadar önemli olduğunu hatırlattı” diye konuştu.

 

“İş yapma şeklimiz değişti”
Koronavirüsün bütün iş kollarını derinden etkilediğini vurgulayan Küçükkurt, kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izne ayrılan çalışanlara destek uygulanmasının olumlu olduğunu vurguladı. Salgın yaralarını sarmanın uzun bir süre alacağını belirten Küçükkurt, “Virüsle birlikte yaşam tarzımız ve iş yapma şekillerimiz değişti. KOBİ’lere mümkün olduğunca bu süreçte destek olmamız lazım. Kobilere hibe kredilerin verilmesi çok isabetli olur. Ekonomimizin temel direği KOBİ’ler. Devlet bütçemiz buna elverişli değil fakat bir çözüm yolu bulunarak korunmalı” dedi.

 

 

 
   
Aralık'20
P
S
Ç
P
C
C
P
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..