KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  EÜ Merkez Kütüphaneden Online Erişim Hizmeti 08.05.2020 / 12:00  
 

Ege Üniversitesi(EÜ) Merkez Kütüphanesi, Covid-19 pandemisi sürecinde bilim, sanat, tıp, tarih gibi bir çok alanda dünyaca ünlü elektronik dergi ve kitapları web üzerinden bilim insanlarının, araştırmacıların ve öğrencilerin hizmetine açtı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Sağlık çalışanlarının yararlandıkları en önemli kaynaklardan olan ‘Clinical Key’ ve ‘Uptodate’ gibi veritabanlarına başta bu süreçte araştırmacılarımıza destek olmak amacıyla ücretsiz erişime açılmıştır. ‘Springer’, ‘Wiley’, ‘Elsevier’ gibi yayıncılar ders kitaplarını, ‘Proquest’, ‘MIT Press’, ‘Cambridge’, ‘Taylor and Francis’ elektronik dergileri ve binlerce elektronik kitabı ücretsiz erişime açmışlardır. Ayrıca, ‘Turcademy’ veritabanı içeriğinde bulunan 6 bin Türkçe elektonik kitaba da kısa süreliğine ücretsiz erişim sağlanmaktadır. Öte yandan,ders çalışmanın dışında popüler gazete ve dergilere erişim sağlanan ‘Press Reader’ ve ‘dMags’ gibi veritabanları da yine online olarak öğrencilerimizin ve araştırmacılarımızın ulaşabilmeleri amacıyla kısa süreliğine ücretsiz erişime açılmış olmakla birlikte 1785 yılından itibaren yayım yapan ‘The Times’ dijital arşivi 1785-2014 koleksiyonunu da kısa bir süreliğine ücretsiz online erişime açılmıştır” dedi.

Prof. Dr. Budak, tüm kullanıcıların evlerinden de eğitimlere katılmasını desteklemek amacıyla veritabanı kullanıcı eğitimlerini ve yazar eğitimlerini online olarak veritabanı temsilcileri ve yayınevleri işbirliğiyle düzenlediklerini ayrıca “Web of Science Eğitimi”, “Springer Online Yazar Çalıştayı”, “Turnitin ve iThenticate İntihal Önlemeye Yardımcı Programlar Eğitimi”, "Elsevier ve Uptodate Online Eğitimleri" gibi bir çok eğitimleri daha önceden yaptıklarını ve bu pandemi sürecinde eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

İZMİR (Ege Ajans)

 
   
Haziran'20
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..