KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  Covid-19 Web Sitesi Yayında 06.05.2020 / 12:00  
 

Küresel COVID-19 salgını ile mücadelede kamuoyunu aydınlatacak, bilgi kirliliğini önleyecek, farkındalık oluşturacak ve araştırmacılara referans teşkil edecek yeni bir projeyi hayata geçiren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), kurum bünyesinde hazırlanan ‘covid19.deu.edu.tr’ adlı internet sitesini erişime açtı. Virüs ve salgına ilişkin kurum içi faaliyetlerin yanı sıra kurum dışı paydaşların çalışmalarına da yer verilen sitede, COVID-19’dan korunma yöntemlerinden istatistiklere; güncel bilgilerden kurumsal duyurulara kadar farklı konularda içerikler yer aldı.

Birey ve toplum hayatını orta ve uzun vadede etkileyecek COVID-19 ile ilgili kalıcı bir çalışma yapmanın önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, gerek kamuoyunun gerekse üniversite mensuplarının hızlı şekilde bilgiye ulaşmasının gerekli olduğunu söyledi.

SÜREKLİ GÜNCELLENECEK
Mevcut siteyi aşama aşama zenginleştirmeyi planladıklarını da kaydeden Rektör Hotar, “Kaynağı bulunmayan söylemler bu mücadeleye zarar veriyor. O yüzden vatandaşlarımızın ve mensuplarımızın etkili, hızlı, güvenilir ve doğru bilgiye ulaşmasını arzuluyoruz. Bu noktada sitede güncel bilgilere yer veriyoruz. Şu anda hastanemizdeki mevcut hasta sayısını ve durumu da paylaştık. Yine Sağlık Bakanlığımız ile Türk Kızılay’ın virüse ilişkin broşür ve görsellerine yer verdik. Önümüzdeki süreçte ülkemizde ve uluslararası camiada konuya ilişkin gelişmelerin sitede bulunmasını sağlayacağız” diye konuştu.

REFERANS TEŞKİL EDECEK
Araştırmacılar için internet sitesinin ciddi bir kaynağa dönüşeceğini de aktaran Rektör Hotar, “Bu paylaşım platformu gelecekte yapılacak çalışmalar için araştırmacılara veya vatandaşlarımıza veri tabanı ve referans noktası teşkil edecek şekilde tasarlandı. Dolayısıyla COVID-19 ile ilgili üniversitemizle ilgili yazılı ve görsel materyalleri, konferans ve etkinlikleri burada bir araya getireceğiz. Evlatlarımızı küçük yaşta salgın hastalıklar ve virüs konusunda aydınlatmak amacıyla çok özel bir içeriği de sitemizde yer verdik. Böylece çocuklarımızın bu konudaki duyarlılığını artıracağız” ifadesinde bulu

 
   
Haziran'20
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..