KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  Evden, `Evde kal`ı resmettiler 08.04.2020 / 00:00  
  Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği resim kurslarına katılan öğrenciler, salgının daha fazla yayılmaması için uzmanların evinde kal çağrısına sessiz kalmayarak çalışmalarında “evde kal” temasını işlediler.

Koronavirüs salgını nedeniyle Gaziemir Belediyesi’nin tüm kursları da zorunlu olarak çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı. Ancak resim kursu öğrencileri çalışmalarına evlerinden devam ediyor. Resim öğretmenleri Çiçek Şahinkaya ve Hatice Yazıcı’nın verdiği ödevi en iyi şekilde yerine getiren 70 kursiyer, evlerinden yaptıkları çizimlerle ortaya birbirinden güzel çalışmalar çıkardı.

Koronavirüs’ün yayılma hızının diğer hastalıklar gibi olmadığını, virüsün hızla yayıldığını; bu nedenle sadece yaş almış bireylerin değil, tüm yurttaşların evlerinde kalması gerektiğini belirten öğrenciler, yaptıkları resimlerle tüm dünyaya “evinde kal” çağrısı yaptı.

Evde Kal Sergisi açılacak
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, kursiyerlerin çalışmalarını çok beğendiğini belirterek “Belediyemizin 40 farklı kursunda 3 bine yakın kursiyerimiz eğitim alıyor. Salgın nedeniyle kurslarımızda eğitime ara verdik. Ancak öğrencilerimiz evlerinden eğitimlerine devam ediyor. Öğretmenlerinin verdiği ödevleri yaparak konularından geri kalmıyorlar. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu günlerde toplumsal olarak uymamız gereken kurallara da dikkat çekiyorlar. Hepsini canıgönülden kutluyorum. Bu krizin ardından öğrencilerimize yaptıkları ‘evde kal’ temalı resimleri bir sergi ile taçlandırma sözü veriyorum” diye konuştu.

 
   
Haziran'20
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..