KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  Ege`de `Kadınlarda İdrar Kaçırma Tanı ve Tedavi Yöntemleri Hasta Bilgilendirme Okulu` 13.03.2020 / 00:00  
 

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 20 Mayıs Amfisinde “Kadınlarda İdrar Kaçırma Tanı ve Tedavi Yöntemleri Hasta Bilgilendirme Okulu’’ adlı program gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşmacı olarak EÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Akkoç ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğr. Gör. Dr. Gökay Özçeltik yer aldı.

Kadınlarda idrar kaçırmanın nedenlerinden, nasıl tanı konulduğundan ve nasıl tedavi edildiğinden bahseden Öğr. Gör. Dr. Gökay Özçeltik, “İdrar kaçırmanın her yaşta kadında görülebilen bir sorun olmakla birlikte ileri yaşlarda görülme sıklığının arttığından bahsetti. İdrar kaçırma şikayeti olan hastaların bunu utanılacak veya saklanılacak bir durum olarak görmemeleri gerektiğini ve mutlaka hekime başvurmalarının önemini vurgulayan Özçeltik, uygun değerlendirme ve yaklaşım ile çoğu hastada idrar kaçırma şikayetinin tedavi edilebilir veya kontrol edilebilir bir sorun olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Yeşim Akkoç, hafif ya da orta derecede idrar kaçırma şikâyetleri olan hastalarda, fizik tedavi yöntemlerinden fayda sağlanabileceğini ve birçok hastada cerrahi tedaviye gerek kalmayabileceğini belirtti. İdrar kaçıran hastalarda Kegel egzersizleri olarak da bilinen pelvik taban kaslarını kuvvetlendirmeye yönelik egzersizlerin öneminden bahseden Prof. Akkoç, bu egzersizlerin hastalara doğru bir şekilde öğretilmesinin önemini vurguladı.

İZMİR (Ege Ajans)- 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..