KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Partly cloudy Label
Label Label
Label Label
Cuma Cumartesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kuyu
Dört Tarafım Engel
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Düş Kesiği
İyi ki Yoksun

HAFTANIN KİTABI

Dünyasızlar

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var...”

Yüzünü kaybeden bir kız...

Esrarengiz bir cinayet...

Ve büyülü bir kış yolculuğu...

Günümüz İstanbul'undan İkinci Düny


  EGSD panelinde Korona virüsünün sektöre etkisi tartışıldı 13.03.2020 / 00:00  
 

Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) düzenlediği “Korona Virüsünün Ulusal Ve Uluslar Arası Pazarda Tekstil ve Hazır Giyim Sektörüne Yansımaları " konulu panelde bir araya gelen hazır giyim ve tekstil sektörü temsilcileri, Korona Virüsün sektöre etkilerini tartıştı. “Raflarımız değil ama mağazalarımız boş” diyen marka temsilcileri, önümüzdeki üç ayın sektör açısından da çok kritik olduğunu ifade ettiler.

Ege İhracatçı Birlikleri’de düzenlenen ve Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu (EHKİB) Başkanı Burak Sertbaş’ın moderatörlüğünü yaptığı toplantı büyük ilgi görürken, panel öncesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı, Biolab Laboratuvarlar Grubu Kurucu Hekimi ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Tuncay Batur korona virüsünün yapısı, yayılma şekli ve alınması gereken önlemlerle virüsün dünya üzerinde yayılım.ı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. .

Toplantının açılış konuşmasını yapan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, insan sağlığı açısından Korona Virüsün büyük tehlike arz ettiğini, bu anlamda hem sektör temsilcilerimize bu salgın hakkında bilgi vermek hem de sektörümüze etkisini tartışmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Panele konuşmacı olarak Hugo Boss Genel Müdür Yardımcısı Nurgül Şahin, LC Waikiki Tedarik Müdürü Şenol Dallı, LC Waikiki Deniz Aşırı Tedarik Müdürü Yaşar Bozkurt, Söktaş Genel Müdür Yardımcısı Seyhan Aktemur, EHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Toygar Narbay katıldı.

“ABD ile Çin ilişkilerine bakılmalı”
EHKİB Yön. Krl. Bşk. Yrd Toygar Narbay, yüzde 8’lerle büyüyen Çin’in bu salgın nedeniyle 2020 için yüzde 4 altında büyümesinin beklendiğini belirterek, tekstil ve hazır giyimde büyük bir güç olan Çin’in durumunun yakından takip edilmesi gerektiğini söyledi. Çin’in yüzde 7.7 oranında hazır giyim ve tekstile sektörel bağımlılığı olduğunu ifade eden Narbay, konuyu sadece sektörel bazda almamak gerektiğini, ABD ile yapılan birinci faz ticaret anlaşması gereği Çin’in ABD’den alması gereken 200 milyar dolarlık tarım ürününü nasıl alacağının bilinmediğini ve bunun ABD tarafından nasıl karşılanacağının da önem teşkil ettiğini vurguladı.

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..