KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Deli Tarla
Hayvanlar Senfonisi
Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler: Türkiye'den 100 Olağanüstü Kadının Masalı
Hayal
Gece Yarısı Güneşi

HAFTANIN KİTABI

Bir Ömür Nasıl Yaşanır?Daha anlamlı yaşamak için İlber Ortaylı'dan tavsiyeler:

“Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değ


  Öğretimde Yeni Teknolojiler Sanal Gerçeklik Uygulamaları 11.03.2020 / 09:00  
 
Ege Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Koordinatörlüğü, EÜ Bilim Teknoloji Uygulama Merkezi ve EÜ Öğrenci Topluluklarının işbirliğinde sanal gerçeklik gözlükleri tanıtımı ile “Öğretimde Yeni Teknolojiler Sanal Gerçeklik Uygulamaları” adlı panel gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kültür Salonu’nda düzenlenen etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.
 
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Doç. Dr. Fırat Sarsar’ın panel başkanlığını yaptığı programda; Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Akpınar, Yaşar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilim Kültürü Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin Özarslan, Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Arş. Gör. Psikolog Betül Akyel, Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Deniz Atal, Bilgisayar Bilimleri Öğretmeni ve Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi yüksek lisans öğrencisi Mehmetcan Güler ve HTC Türkiye'den yetkiler konuşmacı olarak yer aldı.
 
Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Arş. Gör. Psikolog Betül Akyel'in Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı konusunda yaptığı sunumda, gençlerin ve özellikle üniversite öğrencilerinin teknoloji ve internet bağımlılığı durumlarına karşı neler yapması gerektiği anlatıldı.
 
Gün boyu süren etkinlikte; Doç. Dr. Yasin Özarslan “Uzaktan Eğitimde Sanal Gerçeklik”, Dr. Deniz Atal “Eğitici Eğitiminde Sanal Gerçeklik”, Batuhan Başal “Sanal Gerçeklikte Teknolojik Gelişmeler”, Mehmetcan Güler “Sağlıkta Sanal Gerçeklik”, Arş. Gör. Betül ise “Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı” konularında sunum yaptılar. Etkinlikte; sanal gerçekliğin Mühendislik, Kültür ve Sanat, Sağlık gibi alanlarda uygulamalarından örnekler anlatıldı.
 

-Ege Ajans
 
   
Aralık'20
P
S
Ç
P
C
C
P
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..