KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  Öğretimde Yeni Teknolojiler Sanal Gerçeklik Uygulamaları 11.03.2020 / 09:00  
 
Ege Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Koordinatörlüğü, EÜ Bilim Teknoloji Uygulama Merkezi ve EÜ Öğrenci Topluluklarının işbirliğinde sanal gerçeklik gözlükleri tanıtımı ile “Öğretimde Yeni Teknolojiler Sanal Gerçeklik Uygulamaları” adlı panel gerçekleştirildi. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kültür Salonu’nda düzenlenen etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.
 
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Öğretim Teknolojileri Koordinatörü Doç. Dr. Fırat Sarsar’ın panel başkanlığını yaptığı programda; Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Akpınar, Yaşar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilim Kültürü Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin Özarslan, Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Arş. Gör. Psikolog Betül Akyel, Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Deniz Atal, Bilgisayar Bilimleri Öğretmeni ve Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi yüksek lisans öğrencisi Mehmetcan Güler ve HTC Türkiye'den yetkiler konuşmacı olarak yer aldı.
 
Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Arş. Gör. Psikolog Betül Akyel'in Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı konusunda yaptığı sunumda, gençlerin ve özellikle üniversite öğrencilerinin teknoloji ve internet bağımlılığı durumlarına karşı neler yapması gerektiği anlatıldı.
 
Gün boyu süren etkinlikte; Doç. Dr. Yasin Özarslan “Uzaktan Eğitimde Sanal Gerçeklik”, Dr. Deniz Atal “Eğitici Eğitiminde Sanal Gerçeklik”, Batuhan Başal “Sanal Gerçeklikte Teknolojik Gelişmeler”, Mehmetcan Güler “Sağlıkta Sanal Gerçeklik”, Arş. Gör. Betül ise “Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı” konularında sunum yaptılar. Etkinlikte; sanal gerçekliğin Mühendislik, Kültür ve Sanat, Sağlık gibi alanlarda uygulamalarından örnekler anlatıldı.
 

-Ege Ajans
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..