KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  Üniversite Hastanelerine Tasarruf Sağlayacak Sistem 06.03.2020 / 00:00  
 

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, tıbbi ürün ve malzeme alımını kapsayan “Sağlık Market” sistemine üniversite hastaneleri de dahil edildi. Ege Üniversitesinin de içinde bulunduğu altı üniversitenin rektörleri, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Özdemir’in de katılımıyla “Tedarik İşbirliği Protokolü” imzaladı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı himayesinde Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Üniversite Hastaneleri Birliği üniversite hastanelerinin mali sorunlarının çözümü ve ilaç ve tıbbi malzeme teminindeki sıkıntıları gidermek üzere çalışma başlattı. Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Ankara, Hacettepe, Gazi, Ege, Cerrahpaşa, Çukurova Üniversiteleri Rektörleri ve Başhekimlerinden oluşan Üniversite Hastaneleri Çözüm Grubu arasında iki aydır devam eden görüşmeler sonucunda Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü altında “Sağlık Market” olarak da anılan sisteme üniversite hastaneleri de dahil edildi.

Bu kapsamda imzalanan protokollerle tüm üniversite ve kamu hastaneleri, tüm ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını DMO üzerinden temin edecek. Türkiye çapında alınacak yüksek hacimli alımlarda ciddi tasarruf sağlayacak olan sistem ile ilaç ve malzeme teminindeki sıkıntılar ortadan kalkacak. Üniversite hastanelerinin mali sorunlarının yapısal ve kalıcı çözümü için ise çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık iki ay içinde bu çalışmaların da sonuca kavuşacağı tahmin ediliyor.

İZMİR (Ege Ajans)- 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..