KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kuyu
Dört Tarafım Engel
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Düş Kesiği
İyi ki Yoksun

HAFTANIN KİTABI

Dünyasızlar

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var...”

Yüzünü kaybeden bir kız...

Esrarengiz bir cinayet...

Ve büyülü bir kış yolculuğu...

Günümüz İstanbul'undan İkinci Düny


  Üniversite Hastanelerine Tasarruf Sağlayacak Sistem 06.03.2020 / 00:00  
 

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, tıbbi ürün ve malzeme alımını kapsayan “Sağlık Market” sistemine üniversite hastaneleri de dahil edildi. Ege Üniversitesinin de içinde bulunduğu altı üniversitenin rektörleri, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürü Mücahit Özdemir’in de katılımıyla “Tedarik İşbirliği Protokolü” imzaladı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı himayesinde Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Üniversite Hastaneleri Birliği üniversite hastanelerinin mali sorunlarının çözümü ve ilaç ve tıbbi malzeme teminindeki sıkıntıları gidermek üzere çalışma başlattı. Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Ankara, Hacettepe, Gazi, Ege, Cerrahpaşa, Çukurova Üniversiteleri Rektörleri ve Başhekimlerinden oluşan Üniversite Hastaneleri Çözüm Grubu arasında iki aydır devam eden görüşmeler sonucunda Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü altında “Sağlık Market” olarak da anılan sisteme üniversite hastaneleri de dahil edildi.

Bu kapsamda imzalanan protokollerle tüm üniversite ve kamu hastaneleri, tüm ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını DMO üzerinden temin edecek. Türkiye çapında alınacak yüksek hacimli alımlarda ciddi tasarruf sağlayacak olan sistem ile ilaç ve malzeme teminindeki sıkıntılar ortadan kalkacak. Üniversite hastanelerinin mali sorunlarının yapısal ve kalıcı çözümü için ise çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık iki ay içinde bu çalışmaların da sonuca kavuşacağı tahmin ediliyor.

İZMİR (Ege Ajans)- 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..