KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kuyu
Dört Tarafım Engel
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Düş Kesiği
İyi ki Yoksun

HAFTANIN KİTABI

Dünyasızlar

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var...”

Yüzünü kaybeden bir kız...

Esrarengiz bir cinayet...

Ve büyülü bir kış yolculuğu...

Günümüz İstanbul'undan İkinci Düny


  TEVMOT Projesi`nin pilot bölgesi KOSBİ oldu 05.03.2020 / 00:00  
 

KOBİ’lerde elektrikli motor dönüşümünü hedefleyen “Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi (TEVMOT) Projesi” kapsamında, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) pilot uygulama bölgesi oldu. Türkiye genelinde pilot bölge olarak belirlenen yedi OSB’den biri olan KOSBİ’de üye firmalara TEVMOT Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapılarak başvurular toplanmaya başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından geliştirilen ve Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından desteklenen bu proje kapsamında KOSBİ’deki üye firmaların elektrikli motorları yeni ve verimli motorlarla değiştirilmesi teşvik edilecek.

Proje başvuruları başladı
2 Ocak 2020 tarihinde başlayan projenin KOSGEB Destek Programı içinde hayata geçirildiğini söyleyen Porsuk, “KOSBİ olarak enerji üzerine bir çok farklı alanda çalışmalar yürütüyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2015 Verimlilik Proje Ödülleri’nde KOSBİ Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS) projesi ile kamu kategorisinde birincilik ödülü kazanarak çalışmalarımızı taçlandırdık. Bu TEVMOT Projesi ile de enerji üzerine üye firmalarımıza imkanlar yaratmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

KOSBİ’de yapılan bilgilendirme toplantısında ise KOSBİ Enerji Şube Müdürü Mükremin Zulkadiroğlu KOSBİ bünyesinde enerji alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü’nden Uzman Gürsu Sezen Torun enerji ve verimlilik üzerine bir konuşma yaparken, Verimli Elektrik Uygulamaları başlığıyla Uluslararası Kıdemli Teknik uzman Erik Gudbjerg bir sunum gerçekleştirdi.

TEVMOT Proje Kıdemli Uzmanı Dr. Asuman Sönmez enerji verimliliğinin finansal açıdan değerlendirmesini yaparken, KOSGEB KOBİ Uzmanı Hasan Kahraman ise projenin uygulama esaslarını anlattı. Toplantının son sunumunu TEVMOT Proje Müdürü Mustafa Salman yaparken, toplantı sonunda projeye katılım göstermek isteyen firmalar başvuru formlarını KOSBİ’ye teslim etti.

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..