KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  Şampiyon antrenör, şampiyon taekwondocular yetiştiriyor 24.02.2020 / 15:30  
 
Dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceler kazanan Gaziemir Belediyesi Taekwondo Antenörü  Volkan Yalçınkaya, belediyenin düzenlediği kurslarda 350 sporcuya eğitim veriyor. Yalçınkaya’nın kurslarda keşfettiği sporcular, ulusal ve uluslararası müsabakalarda şampiyonluklara imza atıyor
 
Gaziemir Belediyesi’nin sporcuları son yıllarda taekwondo sporunda ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluklara imza atıyor. Bu başarının arkasında yetenekli sporcuları keşfeden ve onları eğiten taekwondonun yıldız ismi Volkan Yalçınkaya var.  
Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Anrenörü Volkan Yalçınkaya, henüz 7 yaşında başladığı teakwondo sporunda Avrupa şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü başta olmak üzere, birçok ulusal ve uluslararası şampiyonada dereceler kazandı. Kariyerinin ilk derecesini 13 yaşındayken alan Yalçınkaya, son katıldığı 7. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda uluslararası şampiyon oldu. Milli sporcu Volkan Yalçınkaya, Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda ay yıldızlı formayla ülkemizi temsil edecek.

350 kişilik kursta yetenek keşfi
Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda dünya şampiyonluğu için mücadele edecek olan Volkan Yalçınkaya, hem şampiyonaya hazırlanıyor hem de yeni şampiyonlar yetiştirmek için eğitim veriyor. Şampiyon antrenör, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği spor kurslarında 350 sporcuya eğitim veriyor. Haftanın altı günü ESBAŞ Spor Salonu’nda, Volkan Yalçınkaya’nın koordinatörlüğünde düzenlenen kurslarda antrenörler Filiz Yalçınkaya ve Rahmi Çelik yönetiminde sporcular yetiştiriliyor.
 
Kurslarda yetenekli taekwondocuları keşfeden milli antrenör, bu sporcularla özel olarak ilgileniyor. Başarılı sporcular için özel antrenman programı hazırlayan Yalçınkaya’nın yetiştirdiği öğrenciler, ulusal ve uluslararası turnuvalarda şampiyonluklara imza atıyor. İmza attığı başarılarla sporculara örnek olan Antrenör Volkan Yalçınkaya, şampiyonlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyor. Yalçınkaya’nın belediye kurslarında yetiştirdiği sporculardan 20’si milli takıma seçildi.

Taekwondocu aile
Volkan Yalçınkaya gibi eşi Filiz Yalçınkaya ve 6 yaşındaki kızı Ecrin’de taekwondo sporuna sevdalı. Şampiyon antrenörün taekwondo sayesinde tanıştığı ve 7 yıl önce hayatını birleştirdiği eşi Filiz Yalçınkaya da taekwondo antrenörlüğü yapıyor. Taekwondo sporunu adeta yaşam biçimleri haline getiren Yalçınkaya ailesinin çocukları da bu sporla ilgileniyor. Sporcu anne babanın çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan Ecrin, 4 yaşından beri taekwondo yapıyor. Ailesinin antrenörlüğünde temelden eğitim alan Ecrin, babasının yolundan emin adımlarla ilerliyor.  

 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..