KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nunki Zamanı - Mucize Vadisi'nde Bir Gün
Deli Tarla
Virüslerin Gizli Hayatı
Hayal
Hayvanlar Senfonisi

HAFTANIN KİTABI

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler: Türkiye'den 100 Olağanüstü Kadının Masalı


Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları:

Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye


  HORECA iki kat büyüyecek 24.02.2020 / 11:11  
 
İzmir'in ikinci kez ev sahipliği yaptığı HORECA Fair, otel ekipmanları üreten firmaların rotasını İzmir’e çevirdi. 400 markanın yer aldığı fuar ikinci yılında 4 bin metrekare büyürken, önümüzdeki yıl 8 bin metrakare daha büyüme kararı aldı.
 
Türkiye Otelciler Federasyonu, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, Türkiye Aşçılar Federasyonu işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenen HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, sektöre can suyu oldu. Geçtiğimiz yıl Fuar İzmir’de 12 bin metrekarelik alana kurulan fuar, ikinci yılında katılımcı firmaların yoğun ilgisi nedeniyle 16 bin metrekareye çıktı. HORECA, 2021 yılında ise 23 bin metrekarelik A Holüne geçerek neredeyse iki katı büyüyecek.
 
Turizm profesyonellerinden çıkarma
4 gün boyunca turizm profesyonellerini ağırlayan HORECA Fair, önemli işbirliklerine de zemin hazırladı. Dubai, Cezayir, Irak, Kosova, Hindistan, Tunus, İsrail, Filistin’den 150 kişilik otel ekipmanları satın almacısı bir çok firmayla görüş alışverişinde bulundu, farklı sektörlerden mal ve hizmet alımına imza attı. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner organizasyonunda gastroetkinlik uzmanları, turizm medyanın uluslararası isimleri, acenta temsilcilerinden oluşan uluslararası heyet de İzmir çıkarması yaptı.
 
Muhteşem fuar
Heyet, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile biraraya gelirken, kentin turistik yerlerinde de incelemede bulundu. Baraner, "HORECA Fair, İzmir'in turizmde elini güçlendirecek en iyi potansiyel ve bunu çok iyi kullanmamız gerekiyor. Elimizde İzmir gibi dünyanın en harika şehri var, tek yapmamız gereken bu hazineyi dünya ile buluşturmak" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de, HORECA Fair'i "Muhteşem bir fuar" olarak değerlendirerek, "İkinci yılında bu kadar büyümesi hepimizi çok sevindirdi. Önümüzdeki yıl çok daha güzeli olacak" dedi.

Avrupa standartlarında etkinlikler
Bu yıl etkinliklerde farklı bir planlamaya giderek yarışmalara hiç yer verilmediğini belirten Ceylan “Avrupa’da olduğu gibi biz de fuarımızı workshoplarla sürdürmeye yöneldik. Bu şekilde olmaz diyen herkes workshoplara olan ilgiyi görünce ‘başardık’ dedi. Çok da güzel oldu” diye konuştu. Bu yıl düzenlenen ikili görüşme alanlarıyla da büyük bir başarı yakaladıklarını söyleyen Ceylan “Gıdanın kitlesi çok fazla, bu kitleden ekipmancılarımızı da yararlandırmamız lazım. Bu yüzden seneye gıda ve ekipmanı bir arada tutmayı hedefliyoruz” dedi.
 
   
Haziran'20
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..