KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Mercan Adası - Klasik Eserler Dizisi
Disney Winnie The Pooh ve Tiger - Öykü Sandığım
Uyanış
Gariplikler Diyarı - Bir Orhan Veli Romanı
Küçük Kara Balık

HAFTANIN KİTABI

Dede Korkut Hikayeleri

Nerede övdüğümüz erler,

“Dünya benim!” diyenler?

Ecel aldı, yer gizledi.

Fani dünya kime kaldı?

Farklı coğrafyalarda gezen, gezdiği her yerden izler taşıyan bir kültür atlası...


  EÜ Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu 21.02.2020 / 00:00  
 

Ege Üniversitesi’nde “Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi” kuruldu. Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulması ile birlikte EÜ bünyesinde uygulama ve araştırma merkezi sayısı 39’a ulaştı.

Ege Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşları, özel hukuk tüzel kişileri ve gerçek kişilerle birlikte biyokütle enerji sistemleri ve teknolojileri alanında ortak AR-GE yapılmasını veya yaptırılmasını sağlamak, bunları desteklemek, teşvik etmek, iş birliği yaparak ortak projeler geliştirmek ve yürütmek amacıyla “Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi” Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle kuruldu. Merkezin müdürlüğüne, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Merkezi (BESTMER) proje yöneticisi Prof. Dr. Günnur Koçar atandı.

Ege Üniversitesi Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi; üniversite yapısının içinde etkin, hedef odaklı, birleştirici ve tetikleyici bir yaklaşımla üniversitelere, araştırma merkezlerine, sanayi kuruluşlarına ve topluma; eğitim, araştırma, danışmanlık, test ve analiz hizmetleri sunacak. Ayrıca merkez, uygulamaya yönelik olarak çok disiplinli bir anlayışla lisansüstü eğitim-öğretim programları açarak ülke düzeyinde ileri düzeyde araştırma yapma imkânının yaratılması, araştırmacı insan kaynağının nicelik ve nitelik yönünden geliştirilmesi ve araştırma kurumları ile sanayi iş birliğine katkı sağlanması amacıyla sanayi doktora programı ile ulusal ve uluslararası doktora sonrası araştırma programlarının açılmasını sağlayacak.

İZMİR (Ege Ajans)- 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..