KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  Çevreci öğrenciler Sandal`a projelerini anlattı 20.02.2020 / 00:00  
  Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı ziyaret eden lise öğrencileri, geliştirdikleri projeleri anlatarak, destek istedi. Çevre temalı çalışma yapan Çetin Altan Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak projelerini tanıtırken; atıklardan üretim yapıp, elde edecekleri kazançla sosyal yardımlarda bulunmak isteyen Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri de ileri dönüşüm projelerinin sunumunu yaptı.

Başkan Sandal, öğrencileri projelerinde yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Çevre kirliliğini ve çöp kokularını önlemek amacıyla fikir geliştiren ve bunu projeye dönüştüren Çetin Altan Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ı ziyaret etti.

Yakıttan ve zamandan tasarruf sağlanacak
Bilim Kahramanları Derneği'nin her yıl “First Lego League” adı altında düzenlediği yarışmaya hazırlanan başarılı öğrenciler, 'Şehrini Şekillendir' başlığında gerçekleştirilecek yarışma için çevre temalı proje geliştirdi. Kendilerine Robokod Gaged ismini veren öğrenciler Başkan Sandal'a sunum yaptı. B

ayraklı'daki çöp konteynerlerine sim kartlı çip takarak, içinin dolu veya boş olduğunu kontrol altına alacaklarını belirten öğrenciler çöp arabalarına entegre edilecek tablet sayesinde de çöp konteynerlerinden doluluk oranını gösteren sinyaller alacak. Böylece boş olan sokaklara gidilmeyecek, benzinden ve zamandan tasarruf sağlanacak. Ayrıca bu işlemle birlikte çevre kirliliği ve çöp kokusunun da daha sistematik şekilde önlenmesi amaçlanıyor.

Kâr edip, sosyal sorumluluk için harcayacaklar
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Akademisi kapsamında düzenlenen 'Genç Ahiler' proje yarışmasına hazırlanan Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencileri ise, atık ürünlerden çeşitli eserler üretip, bunların satışını yaparak, para kazanmayı ve bu geliri toplum yararına kullanmayı hedefliyor. Atık yağlardan sabun, plastiklerden tasarım ürünleri, taş boyama işleriyle hediyelikler üretebileceklerini ve bunu kazanca dönüştürebileceklerini anlatan öğrenciler, ülke çapındaki yarışma kapsamında girişimcilik becerilerini geliştirme imkanı bulacak.

Faaliyet yürütmek istedikleri alanda işletme kuracak olan öğrenciler, bu işletmelerden elde edilen kârın önemli bir kısmını, tespit ettikleri bir sosyal sorunun çözümüne destek olmak için kullanacak.Bu kapsamda değerlendirilecek yarışmada başarılı olan öğrenciler, eğitim ve kültür gezisi ödülü kazanacak.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..