KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Clear 4°C
Clear 0°C
Clear 6°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada


  İzmir`in Endemik ve Nadir Bitkileri Fotoğraf Sergisi 12.02.2020 / 00:00  
 
Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Menemen Tarımsal Araştırma Enstitüsü işbirliğinde hazırlanan “İzmir’in Endemik ve Nadir Bitkileri Fotoğraf Sergisi” Ege Üniversitesi’nde sanatseverlerle buluştu
 
Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisinde düzenlenen serginin açılışına Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yaşa,  EÜ Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Güvensen, EÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldırım, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, “Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezimiz ile Menemen Tarımsal Araştırma Enstitüsü işbirliğinde üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen ‘İzmir’in Endemik ve Nadir Bitkileri Fotoğraf Sergisi’nin açılışını yaptık. Sergide emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi. Prof. Dr. Budak sergi boyunca yer alan eserler hakkında Doç. Dr. Yıldırım’dan bilgiler aldı.
 
Sergide en dikkat çeken fotoğraf ise yeşili kendisine vizyon edinen Ege Üniversitesi kampüsü içerisinde görülen, Ayırmalı (Arum Hygrophilum) isimli endemik bitki oldu. 


-Ege Ajans
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..