KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Clear 4°C
Clear 0°C
Clear 6°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada


  EÜ Tıp Fakültesi`nde "Koronavirüs Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı 05.02.2020 / 00:00  
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışanlara yönelik Koronavirüs’ün klinik bulguları ve korunma yolları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Son günlerde tün dünyanın gündemini meşgul eden “Yeni Koronavirüs (2019 nCoV)” ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 20 Mayıs Amfisinde yapıldı. Toplantıya,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rüçhan Sertöz, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ersel, sağlık çalışanları ve hasta yakınları katıldı. Programda, EÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Çiçek ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi sunum yaptı.
 
Koronavirüs’ün Çin’den dünyaya yayılması hakkında önemli bilgiler veren Prof. Dr. Candan Çiçek,  Koronavirüs’ün Çin’deki canlı hayvan pazarlarından yayıldığını ifade ederek, bu virüsün hayvanlar üzerinden insana geçtiğini, solunum yolu ile özellikle bir metre çaptaki alanda yayılmasının fazla olduğunu ve ölümlerin yüzde 99’unun Çin topraklarında gerçekleştiğini söyledi. Prof. Dr. Candan Çiçek,  aynı zamanda Koronavirüs’ün ilk solunum yolu ile insandan insana geçme vakasının Çin toprakları dışında Vietnam’da görüldüğünü vurguladı.
 
Koronavirüs hakkında önemli bilgiler aktaran Prof. Dr. Candan Çiçek, “Aslına bakacak olursak bu virüs, diğer ölümcül virüslerle karşılaştırılınca ölüm oranı en düşük virüslerden. Burada önemli olan nokta temizlik. Eller sık sık bol köpükle yıkanmalı, maske kullanılmalı ve bu konu hakkında insanlara eğitim verilmeli” dedi.
 
 
-Ege Ajans
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..