KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

1938
Kristal Geometri
En Hüzünlü Eylül
Salgının Gölgesinde Güç Kaos ve Gelecek
Tarihi Değiştiren Bilginler

HAFTANIN KİTABI

Hayır Diyebilme Sanatı

 Gerçekten “özgür” müsünüz?

Toplumsal hiçbir baskı hissetmeden içinizden geldiği gibi giyinebiliyor olmak mı yoksa?
 
<


  EÜ Tıp Fakültesi`nde "Koronavirüs Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı 05.02.2020 / 00:00  
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışanlara yönelik Koronavirüs’ün klinik bulguları ve korunma yolları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Son günlerde tün dünyanın gündemini meşgul eden “Yeni Koronavirüs (2019 nCoV)” ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 20 Mayıs Amfisinde yapıldı. Toplantıya,  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rüçhan Sertöz, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ersel, sağlık çalışanları ve hasta yakınları katıldı. Programda, EÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Çiçek ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi sunum yaptı.
 
Koronavirüs’ün Çin’den dünyaya yayılması hakkında önemli bilgiler veren Prof. Dr. Candan Çiçek,  Koronavirüs’ün Çin’deki canlı hayvan pazarlarından yayıldığını ifade ederek, bu virüsün hayvanlar üzerinden insana geçtiğini, solunum yolu ile özellikle bir metre çaptaki alanda yayılmasının fazla olduğunu ve ölümlerin yüzde 99’unun Çin topraklarında gerçekleştiğini söyledi. Prof. Dr. Candan Çiçek,  aynı zamanda Koronavirüs’ün ilk solunum yolu ile insandan insana geçme vakasının Çin toprakları dışında Vietnam’da görüldüğünü vurguladı.
 
Koronavirüs hakkında önemli bilgiler aktaran Prof. Dr. Candan Çiçek, “Aslına bakacak olursak bu virüs, diğer ölümcül virüslerle karşılaştırılınca ölüm oranı en düşük virüslerden. Burada önemli olan nokta temizlik. Eller sık sık bol köpükle yıkanmalı, maske kullanılmalı ve bu konu hakkında insanlara eğitim verilmeli” dedi.
 
 
-Ege Ajans
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..