KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Sunny 11°C
Light Rain Shower 12°C
Clear 11°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Özgürleşebilmek - Özgür Olma Cesareti
Nefes
Dünyasızlar
Babaannem Diyor Ki... Dünya Yerinde mi?
Mavi Tuzak

HAFTANIN KİTABI

Dikili İlişkiler

Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki, gizlilik sıfır. Sosyal medya senin tüm sırlarını biliyor. Monoton hayatlarımızı televizyon ya da internette gördüğümüz senaryolara ya da akıl almaz başarı hikâyelerine dönüştürme derdindeyiz.

Arkada


  Tranquıllo Chamber Orchestra`dan Bergama`da konser 16.01.2020 / 00:00  
 

Bergama Kültür Merkezi'nde (BerKM) sahne alan TRANQUILLO CHAMBER ORCHESTRA'sı müzikseverlerin keyifli dakikalar geçirmesini sağladı. 2015 yılında Tenor Lütfi Tuna tarafından kurulan TRANQUILLO CHAMBER ORCHESTRA yurt içi ve yurt dışında verdiği birçok konser serisine Bergama’yı da ekledi.

Sadece Klasik Batı Müziği değil Film Müzikleri, Latin, Jazz, Tango, Çiganlar, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği gibi milli kültürümüzü oluşturan değerlerden de örnekler sergileyen Solist Lütfi Tuna (tenor) ve orkestra seslendirdiği bir birinden güzel eserlerle salondan büyük alkış aldı. Türkü ezgileriyle BerKM'de Anadolu rüzgarı estiren TRANQUILLO CHAMBER ORCHESTRA'sı, Türk Halk Müziği'nden, Türk Sanat Müziği'ne kadar birçok eseri farklı bir anlayışla sergiledi.

Orkestra, Yunus Emre'den 'Gel Gör Beni Aşk Neyledi' ilahisini, Aşık Veysel’den ‘Gidiyorum Gündüz Gece’ Türküsünü Batı Müziği formuyla seslendirdi. Azeri şarkıları da aynı formda seslendiren orkestra ve Solist Lütfi Tuna gösterdikleri performansla büyük ilgi topladı. Orkestra konserin son bölümünde büyük usta Neşet Ertaş'tan bağlama eşliğinde batı müziği çalgılarıyla birlikte Solist Lütfi Tuna’nın aranje ettiği ‘Yalan Dünya’ eserleriyle dinleyicilere sürpriz yaptı.

Orkestra üyeleri Keman Hazal Kırmızıoğlu, Flüt Dilan Oğuz, Arp Cansu Öz, Viyola Melike Erbey, Viyolonsel Nazlı Sarı bu süprizleriyle salondan büyük alkış aldı. Konserin ardından Belediye Özel Kalem Müdürü Şenol Çakı, Solist Lütfi Tuna ve orkestra üyelerine, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu adına teşekkür ederek, plaket verdi.

 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..