KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Partly cloudy 6°C
Clear 7°C
Clear 7°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Her Yerde Kan Var

Ayşe Kulin'den Osmanlı'nın son dönemine çok çarpıcı bir bakış: Her Yerde Kan Var!

Sultan Abdülaziz'in sır dolu ölümüyle sonuçlanan bir dönemi, saraydaki birçok önemli kahramanın gözünden okuyoruz bu romanda. Kulin'in bütün karakterlere


  EBİLTEM-TTO, Ege`nin akademik gücünü iş dünyası ile buluşturmaya devam ediyor 09.01.2020 / 00:00  
 

Ege Üniversitesi (EÜ) EBİLTEM-TTO Konferans Salonu'nda “Enerji” sektör günü ile "Arama Toplantısı" gerçekleştirilecek.

EÜ Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi EBİLTEM-TTO; üniversite- sanayi ara yüz kuruluşu kimliği ile inovasyon, Ar-Ge, uluslararası teknoloji transferi, fikri ve sınai mülkiyet hakları, teknoloji lisanslama, ulusal ve uluslararası fonlar gibi, sektörün ve akademisyenlerin gereksinim duyabilecekleri konularda faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye’nin yerli ve milli üretim hedefleri doğrultusunda; Ege Üniversitesi, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle, İzmir ve bölge sanayinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak iş dünyası ile akademisyenlerin ortaklaşa yürütecekleri projelerin artması amacıyla Sektör Günleri'nin beşincisi "Enerji" sektörüne yönelik olarak düzenlenecek. Program, 30 Ocak 2020 Perşembe günü 14:00-17:00 saatleri arasında EÜ EBİLTEMTTO Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi’nde; “Üniversite – Sanayi İşbirliği" çalışmaları kapsamında "Savunma Sanayi" ile birlikte yürütülmekte olan projelerin ortaya konması ve yürütülebilecek ortak çalışmaların potansiyelinin arttırılması hedefi ile "Arama Toplantısı” yapılacak. Ege Üniversitesi bünyesinde hali hazırda bulunan farklı disiplinlerdeki çalışmaların Savunma Sanayi ile ilişkilendirilebilmesi; Biyoteknoloji - Savunma Sanayi, Kimya-Savunma Sanayi, Tekstil Savunma Sanayi gibi ortak çalışmaların oluşturulması büyük önem taşıyor.

Bu çalışmaların artırılması ile önümüzdeki süreçte farklı disiplinlerin Savunma Sanayi etrafında toplandığı bir kümelenme faaliyeti de planlanıyor. Bu kapsamda; Üniversite – Sanayi İşbirliği" teması ile 16 Ocak 2019 Perşembe günü saat 13:30' da EÜ EBİLTEM-TTO Konferans Salonu'nda araştırmacıların katılımıyla "Arama Toplantısı" gerçekleştirilecek.

İZMİR(Ege Ajans)- 

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..