KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Partly cloudy 6°C
Clear 7°C
Clear 7°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Her Yerde Kan Var

Ayşe Kulin'den Osmanlı'nın son dönemine çok çarpıcı bir bakış: Her Yerde Kan Var!

Sultan Abdülaziz'in sır dolu ölümüyle sonuçlanan bir dönemi, saraydaki birçok önemli kahramanın gözünden okuyoruz bu romanda. Kulin'in bütün karakterlere


  İlk "Transnasyonel Onkoloji Anabilim" Dalı Açıldı 07.01.2020 / 00:00  
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk Translasyonel Onkoloji Anabilim Dalı’nın açılışında konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, kanser tedavisinde sonuç odaklı yeni ilaç ve yeni tıbbi cihaz geliştirmede deneyimli bilim insanları yetiştireceklerini söyledi.
 
Türkiye’nin ilk Transnasyonel Onkoloji Anabilim Dalı, Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü bünyesinde açıldı. Kanser alanında sonuç odaklı yeni ilaç ve yeni tıbbi cihaz geliştirmeye yönelik bilimsel çalışmalarda deneyimli bilim insanı yetiştirilecek Transnasyonel Onkoloji Anabilim Dalında, akademi ve endüstride görev alabilecek yetkin iş gücü potansiyeline önemli bir katkı sağlanması hedefleniyor. Anabilim Dalında, kanserin tanısı ve tedavisine yönelik olarak nanopartikül hedeflenmiş ilaç ve tanı yöntemleri, mikroakışkan çip 'lab-on-a-chip' tanı yöntemleri, likit biyopsi tanı yöntemleri, immunoterapi ve biyolojik temelli hedefe yönelik ilaçlar, mikro/makro robotik tıbbi cihazlar, organoid hastalık modelleri üzerine çalışmalar yapılacak. Birçok ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin önemli öncü kuruluşlarından olan Dokuz Eylül Üniversitesi sağlık alanında yaptığı bu atılımla kanser hastalığının teşhisi ve tedavisine yönelik önemli hizmeti daha uygulamaya geçirmiş oldu. Translasyonel Onkoloji Anabilim Dalı’nın açılışına Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Onkoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nur Olgun, bağışçılar Yıldız Gürgün, Reha Gürgün, Nevin Hepileri, Sudan Korzay’ın kızı Şöhret Aydemir, dekanlar ve müdürler katıldı.
 
Bağışçı Yıldız Gürgün de sağlık alanında önemli projelere imza atacağına inandıkları Translasyonel Onkoloji Anabilim Dalı’na bağış yapmaktan ötürü duydukları mutluluğu ifade etti.
 
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Nükhet Hotar ve bağışçılar hizmete açılan Translasyonel Onkoloji Anabilim Dalı ve laboratuvarlarını gezdi.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..