KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kuyu
Dört Tarafım Engel
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Düş Kesiği
İyi ki Yoksun

HAFTANIN KİTABI

Dünyasızlar

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var...”

Yüzünü kaybeden bir kız...

Esrarengiz bir cinayet...

Ve büyülü bir kış yolculuğu...

Günümüz İstanbul'undan İkinci Düny


  Dünya Bilginler Kupası`nın Ev Sahibi İzmir 30.12.2019 / 00:00  
 
Ortaokul ve lise düzeyinde dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin yarıştığı World Scholar’s Cup’ın (Dünya Bilginler Kupası) bölgesel ayağında, bu yıl da ev sahibi İzmir SEV İlköğretim Kurumları oldu. Farklı şehirlerden 450 öğrenciyi İzmir’de buluşturan turnuvada dereceye girenler, Dünya Finallerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
 
Dünyanın sayılı uluslararası turnuvalarından biri olan World Scholar’s Cup’a (Dünya Bilginler Kupası) İzmir SEV İlköğretim Kurumları bir kez daha ev sahipliği yaptı. Ortaokul ve lise düzeyinde dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin, hem öğrenip hem eğlenerek yarıştığı turnuvanın bölgesel ayağı olan İzmir Turnuvası’na, Türkiye’de farklı şehirlerden, toplam 450 öğrenci katıldı. Ankara, Antalya, Eskişehir, İzmir, İstanbul ve Mersin illerinden 450 öğrenciyi İzmir’de buluşturan World Scholar’s Cup’ta; Scholar’s Bowl, Team Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge gibi kategorilerde öğrenciler İngilizce dil yeteneklerini sergilediler.
 
DÜNYA FİNALLERİNE GİDECEKLER
Turnuvaya hem ev sahipliği yapan hem de yarışan Özel İzmir SEV Ortaokulu öğrencileri, genel kültürleri ve İngilizce kullanma becerileri ile çeşitli kategorilerde birçok bireysel ve takım başarısı kazandılar. World Scholar’s Cup’ta başarı elde eden tüm İzmir SEV takımlarımız, Temmuz ayında gerçekleşecek Dünya Finallerinde Türkiye’yi temsil edecekler.

ULUSLARARASI EKİP İZMİR’DEYDİ
İzmir’de gerçekleşen bölgesel turnuva ile ilgili, World Scholar's Cup organizasyonu kurucusu Daniel Berdichevsky, şu bilgileri verdi: “Dünyanın 40’tan fazla ülkesinde gerçekleştirdiğimiz turnuvaya ev sahipliği yapan Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları’na, destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Tüm dünyada turnuvanın ulusal etaplarında dereceye giren takımlar önce yaz aylarında farklı ülkelerde yapılacak uluslararası turnuvalardan birine (Dünya Turnuvası) katılacaklar. Bu etaplarda ilk 10’a giren takımlar ise Kasım 2020’de ABD’de Yale Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvası’nda (Tournament of Champions) yarışacaklar.”
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..