KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Clear 16°C
Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Bizim Öykümüz

İlk kitabımız “Onlar'ın Öyküsü”  için bu yolculuğa çıktığımızda büyük hayallerimiz vardı... O hayallere ulaştık ve maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan tam 126 kız çocuğumuzu okuttuk. Bu mutluluk beni daha da umutlandırdı ve elin


  EÜ`de, Bornova Kaymakamı`ndan "İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı" 06.11.2019 / 00:00  
 
Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi koordinatörlüğünde, Bornova Kaymakamı Fatih Genel’in “İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı” Atölye Etkinliği, EÜ Etnografya Müzesinde gerçekleştirildi. Demiri birçok işlemden geçirerek bıçağa dönüştüren Kaymakam Genel, “Demire hükmedemiyorsanız tarihe de, dünyaya da hükmedemezsiniz. Demirin icadından beri bu böyledir” dedi.
 
Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve EÜ Etnografya Müzesi işbirliğinde “İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı” etkinliğiyle, sanatseverleri mesai saatleri dışında atölyesinde demir döverek bıçak yapan Bornova Kaymakamı Fatih Genel ile buluşturdu. Sanatseverler, Bornova Kaymakamının demiri döverek bıçağa dönüştürmesini izlerken bir yandan demir dövme sanatıyla ilgili birçok bilgi edinme fırsatı buldu.
 
EÜ Etnografya Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe Bornova Kaymakamı Fatih Genel, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Garnizon Komutanı Temsilcisi Topçu Albay Abdullah Katırcı, Bornova İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavus Sadık Yazan, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Bornova İlçe Sağlık Müdürü Vahap Tevfik Oğuz, Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı, EÜ Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Parsa, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yaşa, EÜ Etnografya Müzesi Müdürü Doç. Dr. Pınar Fedakâr, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

-Ege Ajans 
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..