KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  EÜ`de, Bornova Kaymakamı`ndan "İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı" 06.11.2019 / 00:00  
 
Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi koordinatörlüğünde, Bornova Kaymakamı Fatih Genel’in “İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı” Atölye Etkinliği, EÜ Etnografya Müzesinde gerçekleştirildi. Demiri birçok işlemden geçirerek bıçağa dönüştüren Kaymakam Genel, “Demire hükmedemiyorsanız tarihe de, dünyaya da hükmedemezsiniz. Demirin icadından beri bu böyledir” dedi.
 
Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve EÜ Etnografya Müzesi işbirliğinde “İlk Kıvılcım Demir Dövme Sanatı” etkinliğiyle, sanatseverleri mesai saatleri dışında atölyesinde demir döverek bıçak yapan Bornova Kaymakamı Fatih Genel ile buluşturdu. Sanatseverler, Bornova Kaymakamının demiri döverek bıçağa dönüştürmesini izlerken bir yandan demir dövme sanatıyla ilgili birçok bilgi edinme fırsatı buldu.
 
EÜ Etnografya Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe Bornova Kaymakamı Fatih Genel, EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Garnizon Komutanı Temsilcisi Topçu Albay Abdullah Katırcı, Bornova İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavus Sadık Yazan, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Bornova İlçe Sağlık Müdürü Vahap Tevfik Oğuz, Bornova İlçe Müftüsü Mesut Harmancı, EÜ Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Parsa, EÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yaşa, EÜ Etnografya Müzesi Müdürü Doç. Dr. Pınar Fedakâr, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

-Ege Ajans 
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..