KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Pazar P.tesi Salı

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Duman Olan Adam-Bir Modern Polisiye Klasiği
İnsanlık Suçu-1
Deniz Kurdu
R.A.L. Yeni Dünya
Geri Dönüş Yok

HAFTANIN KİTABI

Gelirken Ekmek Al

Şahin... Neredeyse hiç görmediğim babam, annemin neredeysehiç görmediği kocası. Yıllardır muhatap olduğum “Baban nerede?” sorusuna, “işte”, “evde”, “memlekete gitti” gibi bir çırpıda verilebilecek cevap


  Üniversite - Toplum, Üniversite - Şehir İşbirliği 07.10.2019 / 00:00  
 
 Rektör Budak, “Üniversite- toplum, üniversite – şehir işbirliğini daha ileri noktalara taşıyacağız”
 
İZMİR Ege Ajans- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada vurgu yaptığı “Üniversitelerin ve Şehirlerin Bütünleşmesi” isteği doğrultusunda Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, göreve başladığı günden bu yana “Üniversite- Şehir”, “Üniversite–Toplum” işbirliği misyonu ile çeşitli projeler ve programlar gerçekleştirdi.
 
Türkiye’de dördüncü sırada kurulan, bölgenin ilk ve en köklü üniversitesi olan Ege Üniversitesi’nde iki yılını dolduran Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, hem akademik hem idari açıdan önemli işleri başararak anlamlı projeleri uygulamaya koydu.
 
Ege Üniversitesinde toplumla buluşmanın en sık ve en yoğun yaşanan birimleri olan Tıp Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi’nin fiziki, teknik ve personel ihtiyaçlarına yönelik önemli girişimleri yaparak pek çok yeniliği kazandıran Rektör Prof. Dr. Budak; EBİLTEM, Teknoloji Geliştirme Bölgesi, mühendislik fakülteleri ve meslek yüksekokullarının bilimsel gücünü iş dünyası ile bir araya getirerek üniversite-sanayi işbirliğine yeni bir soluk kazandırdı.
 
“Bilimi, toplumumuzun her katmanına yaymalıyız”
 
Son iki yılda bölgenin ve şehrin ihtiyaç duyduğu alanlarda pek çok yenilikçi akademik ve idari birimin kurulmasına öncülük eden Rektör Budak, özellikle halkın gereksinim duyduğu alanlarda eğitim programları hazırlayan, ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar ve eğitim programları düzenleyen Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’ni İzmir’e daha fazla katkı yapan, daha fazla iz bırakan bir bilim kurum hâline getirdi.

Ege Ajans
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..