KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Sessizliğin Yanıtı
Ölüm Sanrısı
Ebediyen
Seni Öyle Çok İstedim Ki...Bir Evlat Edinme Hikayesi
Kral Şakir-Dürümler Karışık!

HAFTANIN KİTABI

Mermi Tren

“Dünya üzerinde yaşayan her insanın kendi kötü hatıraları ve acıları vardır. Bu acılar bazen bedenimizde, bazen de ruhumuzda bazı izler bırakırlar. Benim işim, bu yaraların fiziksel olanlarını iyileştirmek. Ben ruhunuz için bir şey yapamam. Yaş


  EGE-MATAL ``Biyobenzetim ve Biyotasarım`` eğitimi verecek 24.05.2019 / 08:00  
  Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE-MATAL) tarafından “Mimarlık - Mühendislik Eğitimi İçin Yenilikçi ve Yaratıcı Bir Yaklaşım: Biyobenzetim ve Biyotasarım” konulu eğitim programı düzenlenecek. EÜ Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarında gerçekleştirilecek olan program, 01-08 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

TÜBİTAK 4005 destekli bir proje olan Biyobeta programı, mimarlık ve mühendislik alanlarında eğitim ve araştırma faaliyetleri sürdüren öğretim üye ve elemanlarında biyobenzetim ve biyotasarım konularında farkındalık yaratmayı, eğitim ve bilimsel düşünce sistematiklerinde bu temel yaklaşıma alıştırmayı ve bunu gerçekleştirirken yenilikçi eğitim uygulamalarını kullanmalarını hedefliyor.

Avrupa ve ABD’de okullarda öğretilen biyobenzetim ve biyotasarım teknikleri ülkemizde az sayıda ve birkaç dersle sınırlı okutuluyor. Eğitim, mühendislik- mimarlık disiplinlerinde eğitim gören üniversite öğrencileri doğayı uygun tekniklerle inceleyebilmeleri ve tasarımlarında doğadan esinlenmeleri için eğitim yaklaşımlarını geliştirmeyi, derslere bu yaklaşımı entegre etmeyi amaçlıyor. Program kapsamında, biyotasarım ve biyobenzetim konularında paylaşımlar, farklı çalışma disiplinlerinden örnekler; doğa gözlemi için farklı araçların kullanılması; doğadan elde edilen örneklerin ders materyali haline getirilmesi için fotoğraf ve videoların hazırlanması; dijital ders materyali geliştirme; E-öğrenme uygulamaları ve mobil uygulamalarla ders materyallerinin sunumu öğretilecek.

Biyobenzetim, doğanın zaman içinde test edilmiş kalıplarını ve stratejilerini taklit ederek insanoğlunun yaşadığı sorun ve zorluklara sürdürülebilir çözümler arayan, disiplinler arası bir yaklaşım olarak tanımlanıyor. Biyotasarım doğayı inceleyerek bulguları disiplinler arası bir yaklaşımla sentezleyen, doğa dostu, kullanışlı ve insan sağlığına zarar vermeyen ürün ve sistem tasarımları üretilmesini sağlayan bir çalışma alanı olarak biliniyor. Biyobeta hakkında detaylı bilgi ve kayıt için www.biyobeta.org sitesinden ulaşılıyor.
 
   
Haziran'19
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..