KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Partly cloudy 10°C
Clear 7°C
Clear 7°C
P.tesi Salı Çarş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Her Yerde Kan Var

Ayşe Kulin'den Osmanlı'nın son dönemine çok çarpıcı bir bakış: Her Yerde Kan Var!

Sultan Abdülaziz'in sır dolu ölümüyle sonuçlanan bir dönemi, saraydaki birçok önemli kahramanın gözünden okuyoruz bu romanda. Kulin'in bütün karakterlere


  `Kelebek Çocuklar` yararına konser düzenleyecekler 26.04.2019 / 10:30  
  Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri ve Ege Üniversitesi Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu ‘kelebek çocuklar’ yararına konser düzenleyecek.

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü organizasyonunda ve Ege Üniversitesi Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu işbirliğinde Ege Üniversitesi Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Topluluğu çatısı altında bir araya gelen öğrenciler örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar. ‘Epidermolizis bullosa’ tanısı almış çocuklar için kurulmuş ‘Kelebek Çocuklar Derneği’ yararına bir konser düzenleyen üniversiteliler, kelebek hastalığı konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor.

Proje konusunda bilgi veren EÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Özge Küçükerdönmez, ‘‘ Hedefimiz kelebek çocukların ihtiyaç duydukları krem, merhem, şampuan vb. medikal malzemeleri derneğe bağışlamak. Çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamanın yanında Kelebek hastalığı konusunda toplumsal farkındalığı arttırmayı da amaçlıyoruz. Konsere gelemeyen ve katkı sağlamak isteyenler 15 Mayıs 2019 tarihine kadar ihtiyaç listesindeki medikal malzemeleri 232 311 33 85 ve 232 311 34 09 numaralı telefondan öğrenebilir ve ardından fakültemize ulaştırabilirler’’ şeklinde konuştu.

‘Chocolate Band’ grubunun sahne alacağı ve ücretsiz olarak düzenlenen konsere katılmak isteyenler kelebek çocukların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan listeye katkı sunabilecekler.

Kelebek Hastalığı Nedir?


Diğer bir adıyla ‘Epidermolysis Bullosa’ olan içi su dolu kabarcıklar şeklinde meydana gelen genetik bir cilt hastalığıdır. Kelebek hastalığında deri çok hassas olduğu için küçücük bir temas sürtünme veya basınç uygulanması halinde deride hemen su kabarcığı oluşur ve cildin bütünlüğü bozulabilir. Kelebek hastalığında su dolu kabarcıklar yalnız cildin dış bölümünde değil ağız içi, yemek borusu, mide, solunum yolları ve bağırsaklar gibi iç organlarda da görülebilir. Bu nedenle bu hastalık, sistemik bir hastalıktır.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..