KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İyi Uykular Pollyanna
Aluşta'dan Esen Yeller-Bir Kırım Türküsü
Gölgenin Gölgesi
Kral Lear
Doktor Moreau'nun Adası

HAFTANIN KİTABI

Abartma Tozu

Bir sabah uyandık ve bizim kasaba toptan delirdi.

Annem sağlıklı yaşam uğruna evi dev bir organik tarım alanına dönüştürdü.

Babaannem sevimli, minnoş pansiyonunu oteller zinciri yaptı.

Babam daha çok para


  Girişimciler Başarı Hikayelerini Gençlerle Paylaştı 20.04.2019 / 09:30  
 
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen “Bi’ Dünya İş” başlıklı konferans serisinde sektörlerinin liderleri öğrencilerle buluştu.
 
İEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Aşkar, girişimcilerin başarıya giden yoldaki azimlerinin öğrencilere yol gösterici olacağını söyledi. İEÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Burçin Önder de, etkinliklerle öğrencilerin içsel motivasyonlarını arttırmayı amaçladıklarını aktardı. Önder, konuşmacıların girişimcilik hikâyelerinin unutulmaz örnekler oluşturduğunu belirterek, öğrencilere “Kendi hikâyenizi yazın. Geçmişi ve geleceği düşünün. Kendinizi eğitin ve düzenli olun. Kendinize bir model bulun, başarı hikâyeleri okuyun” tavsiyesinde bulundu.
 
Etkinlikte öğrencilere “Toroslardan Avrupa’ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü” başlıklı konuşmasıyla seslenen Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin de, gençlerin yeteneğine uygun bir iş seçmesini tavsiye etti. Şahin, “Yeteneğinize uygun bir iş bulun ve severek yapın. İşi sevdiğinizde zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Burs kazanarak Almanya’ya gittim. Orada mühendislik okudum. Eğitimimi tamamladıktan sonra 1982 yılında küçük bir hediyelik eşya dükkânı açtım. 5 bin Mark’la, bugünün 10 bin TL’siyle işe başladım. Bugün 8 farklı ülkede faaliyet gösteriyoruz” dedi.
Şahin, Mühendislik eğitimi aldığını ancak işletme alanına yöneldiğini, işini yaparken güven oluşturmanın başarıda en önemli unsurlardan birisi olduğunu vurguladı. Pazarın taleplerine göre ürün oluşturduğunu aktaran Şahin, Almanya’da başladığı iş yaşamında müşterilerinin taleplerine uygun ürünler sunduğunu, bugün 8 farklı ülkede çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiklerini kaydetti.
 
‘Hayal Kurun’
Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik Ören de, girişimciliğin hayal kurmakla başladığını belirterek, “Girişimcilik düşünce yapısında değişimle başlar. Girişimci kafa yapısını oluşturmadan başarılı olmak zor. Öncelikle bir hayaliniz olmalı. Sonra bu hayal için ne yapabileceğinizi düşünmeniz ve çabalamanız gerekir.  Yaptığınız işe fark katmalısınız” diye konuştu.
 
Etkinlik kapsamında ayrıca, Baydöner Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz, Ekol Lojistik Yönetim Danışmanı Osman Ünal,  Me Consultancy Kurucusu Murat Erdör, CarrefourSA İstanbul Bölge Müdürü Deniz Selen Kızılçözgürler, Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner, Mindshare Yönetici Ortağı İpek Dorak, DOGO Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Peksarı, gençlerle deneyimlerini paylaştı.
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..