KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Perş. Cuma C.tesi

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İyi Uykular Pollyanna
Aluşta'dan Esen Yeller-Bir Kırım Türküsü
Gölgenin Gölgesi
Kral Lear
Doktor Moreau'nun Adası

HAFTANIN KİTABI

Aklımda Hep Sen

Evimden çok uzaktayım.

Zaten benim evim var mıydı, gerçekte hiç oldu mu ondan da emin değilim. Tek bildiğim, herhalde tam da bu yüzden, kendi içimde bir ev kurduyum.

Evet evim var, içimde, benimle her yere gelen bir ev.<


  ``Paramı Yönetebiliyorum`` 500 fidana can verdi 02.04.2019 / 08:00  
  10 yıldır devam eden “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” kapsamında; Türkiye’de 15-30 yaş arası gençler için, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunan Habitat Derneği, Visa Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı UNDP’den oluşan üç kuruluş bir araya gelerek Ege Orman Vakfı işbirliği ile İzmir-Kınık-Cumalı Köyü ağaçlandırma sahasında  500 fidana hayat verdi.

Ağaçlandırma alanında Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Habitat Derneği Finansal Bilinç Programı Eğitim Koordinatörü Fatih Görünü, Bilinç Programı Direktörü Hande Kılıç, Visa Türkiye Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk İtibar Yöneticisi Alev Şaman ve UNDP Program Müdürü Hansın Doğan ile Habitat Derneği üyelerinin katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi.

Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Kınık-Cumalı Köyü  ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, doğaya katkılarından dolayı proje ortaklarına teşekkür ederek plaket takdim etti.

Habitat Derneği Finansal Bilinç Programı Eğitim Koordinatörü Fatih Görünü: ''Paramı Yönetebiliyorum projesi olarak Türkiye'de ki finansal okur-yazarlık oranının arttırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye'de 81 ilde bulunan gönüllü eğitmenlerimizle yerellerde kalkınma odaklı eğitimler veriyoruz . 10 yıldır proje devam ediyor ve 1 milyonu aşkın gence ulaştık yüz yüze. Projenin hem temsili açısından hem de emek veren gönüllülerimizin birer fidanı olması açısından böyle bir organizasyon düşündük. Biz de sizlere çok teşekkür ederiz.'' dedi.

Konuşmaların ardından fidanlar toprakla buluşturuldu. 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..