KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  Tarım ve İnovasyon Kampı İTB Ev Sahipliğinde Yapıldı 02.04.2019 / 08:00  
 
Gençlerin tarım inovasyonu ve tarım girişimciliği alanlarına daha yoğun olarak ilgi göstermesini sağlamak ve bu yönde teşvik etmek amacıyla, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında Tarım İnovasyon Kampı Etkinliği düzenlendi.
 
22 Mart Cuma günü, İTB ev sahipliğinde gerçekleştirilen kampın açılış konuşmasını Borsa Genel Sekreteri Dr. Erçin Güdücü ve Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören yaptı. Borsa Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak, kurumun işleyişi, projeler ve çalışmalar hakkında bilgilendirici sunum yaparken, İTB Ar-Ge Müdürü Mustafa Yağcıoğlu Tarım 4.0 Projesini anlattı. TOBB İzmir İli Oda-Borsaları Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Elif Tunalı Çalışkan ise “Dünyada Tarım 4.0 Uygulamaları” konulu bir sunum yaptı.
 
Genç Başarı Vakfı organizasyonunda geliştirilen uygulamalı programlar ile çocukların ve gençlerin girişimci yönlerinin gelişimine katkı sağlamak üzere İTB’de buluşan öğrenciler, tarım ürünlerinde hasattan üretime uzanan süreçte yaşanan kayıpların azaltılmasına yönelik çözüm önerilerini tartıştı.
 
İzmir’de bulunan farklı okullardan toplam 80 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 8 farklı gruba ayrılan öğrenciler, ülkemiz tarım sektörüne ilişkin kendilerine sunulan problemin çözümüne ilişkin fikirler yürüterek bir yol haritası belirlediler. Çalışma gruplarını yönlendirmek üzere tarım alanında yetkin profesyoneller de gruplara mentörlük yaptı.
 
Etkinlik sonunda jüri üyelerinin çalışma gruplarının sunumlarını değerlendirmesinin ardından birincilik ödülünü “Sarcina” isimli grup kazandı.
 
Yarışma sonunda organizasyona katkısı dolayısıyla Genç Başarı Vakfı tarafından İzmir Ticaret Borsası’na verilen teşekkür plaketini Borsa adına Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak ve Genel Sekreter Yardımcısı Sinem Çelikten aldı.
 
Etkinliği Değerlendiren İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Borsamızda 80 lise öğrencisinin katılımı ile tarım inovasyon kampını gerçekleştirmiş olmaktan son derece mutluyuz. Program kapsamında, gençlerimiz tarımın geleceğinde inovatif yaklaşımın ve yoğun teknoloji kullanımının önemini kavradılar. Gençler 8 ayrı gruba ayrılıp tarım için inovatif fikirler üreterek sunumlarını bizler ile paylaştılar. Kamp kapsamında yapılan sunumlar sayesinde gelecekte tarım alanında ne gibi çalışmalar yapılabileceğine dair önemli izlenimler edindik. Gençlerimizin tarıma olan ilgisinin kolaylıkla artabileceğini gördük. Tarım gençler için önemli bir istihdam alanı ve bu sektörün verim, kalite ve rekabet gücünü artırmak için donanımlı gençlere ihtiyacı var” dedi.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..