KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Partly cloudy 17°C
Güneşli 20°C
Güneşli 20°C
Pazar P.tesi Salı

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Meyra-Bir Bosna Hikayesi
Cari Mora
Hula ve Acayip Şemsiyesi
Ev Kuralları
Aşkın Hatası

HAFTANIN KİTABI

Bizim Öykümüz

İlk kitabımız “Onlar'ın Öyküsü”  için bu yolculuğa çıktığımızda büyük hayallerimiz vardı... O hayallere ulaştık ve maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan tam 126 kız çocuğumuzu okuttuk. Bu mutluluk beni daha da umutlandırdı ve elin


  İZMİR MESLEK HASTALIKLARI TEDAVİSİNDE MERKEZ OLUYOR 20.03.2019 / 13:00  
  Törende konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Türkiye’nin Batı’ya açılan kapısı olan İzmir’de sağlık alanında atılan bu adım önemli bir ihtiyaca cevap verecektir. Son teknolojik imkanlarla donatacağımız 200 yatak kapasiteli hastanemiz hızlıca bitirilecektir” diye konuştu.

İstanbul, Ankara ve Zonguldak'tan sonra bu alanda ihtisaslaşan ülkemizin dördüncü Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nin temel atma töreni Aliağa Çaltılıdere mahallesinde gerçekleştirildi. Törene Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Naci Ağbal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP İzmir Milletvekilleri Tamer Osmanağaoğlu, Hasan Kalyoncu, AK Parti Milletvekilleri Alpay Özalan, Cemal Bekle, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, il müdürleri, bürokratlar, iş dünyasının ve STK’ların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, güç birliği yapıldığında birçok işin başarılabileceğine dikkat çekti. Ağbal, “Dokuz Eylül Üniversitemizin ve Aliağa Belediyemizin burada ortaya koyduğu bu güç birliği sayesinde meslek hastalıkları hastanesini Aliağa’ya kazandıracağız. Yer seçimi doğru; İzmir Aliağa gelişen sanayisi ve büyüyen yatırımlarıyla bu bölgede bir cazibe merkezidir. Fabrikalar büyüyor yeni yatırımlar yapılıyor, burada büyük bir rafineri ve petrokimya tesisi var. İleriki dönemlerde çok daha fazla sanayi yatırımı gelecek. Birçok kardeşimiz iş imkanı sağlayacak. Ama hasta olduğunda yanı başında bir hastanesi olmalı, hizmet almalı. Burada meslek hastalıkları tedavisinin yanı sıra bilimsel çalışmalar da yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı olarak bu yatırımın hayata geçmesi için destek vereceğiz” dedi.

ÖNEMLİ BİR YAPI KAZANDIRIYORUZ

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Türkiye’nin Batı’ya açılan penceresi İzmir’de, sağlık alanındaki önemli bir boşluğu daha gidermek amacıyla bir çalışma başlattıklarını söyledi. Rektör Hotar, ülkemizin tarım, sanayi ve hizmet sektörlerindeki en büyük yapılarından bazılarını barındıran Aliağa’ya Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’ni inşa ederek sağlık ve iş dünyasına hizmet verecek önemli bir yapıyı kazandırmayı amaçladıklarını kaydederek, “Yaptığımız fizibilite çalışmaları ve değerlendirmeleri neticesinde konuyla ilgili ilk girişim ve görüşmelere başladık. Yine o tarihlerde düzenlediğimiz bir etkinlikte; konuyu dönemin TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım’a arz ederek; kendilerinden yardımcı olmalarını istedik. Kendileri de sağ olsunlar, bizleri kırmayarak gereken neyse yapılacağını söyledi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM önceki dönem Başkanımız Binali Yıldırım’a destekleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..