KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  TOSBİ`ye yabancı firmalar geliyor 08.03.2019 / 08:00  
  TOSBİ’ye Fransız ve Belçikalılar geliyor.

Tire Organize Sanayi Bölgesi (TOSBİ), mevcut ekonomik koşullara rağmen yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Belçikalı çikolata firması olan Bemchimmko yatırım projelerini hazırlarken, Fransız sermayesi ile kurulan Leana ise TOSBİ’den yer alarak inşaata başladı.

4,063,093 m2 kurulum alanıyla gelişmeye açık bir bölge olan Tire Organize Sanayi Bölgesi, Ege Bölgesi’nin kaynak ve pazar avantajlarını ulaşım kolaylıklarıyla bir arada sunarken, hammadde temininde yatırımcılarına kolaylık ve avantajlar sağlamak konusunda ön plana çıkıyor. 2019 yılında 8 firmanın daha faaliyete geçeceği TOSBİ, 2019 yılı sonunda 80 firma ve 5 bin çalışan sayısına ulaşacak.

Yem Sanayi üretime başlıyor

Yerli ve yabancı yatırımcıların bu sene içinde faaliyete geçerek TOSBİ’ye yapacağı katkıya değinen Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler, “Organize sanayi bölgemiz, geliştirilen altyapı çalışmaları ile yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bu sene içinde sekiz firmanın organize sanayi bölgemiz içinde faaliyet girmesini planlıyoruz. Özellikle bu sene içinde yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardık. Belçika firması olan Bemchimmko Gıda ve Fransız sermayesi ile kurulan Leana markası organize sanayi bölgesinden yer alarak proje çalışmalarına başladılar. Yerli yatırımcıların da bu bölgeye bakışları sıcak. Mart ayı içinde Tarım Kredi Kooperatifi’ne bağlı Yem Sanayi’nin açılışı yapılacak. Organize sanayi bölgesinin büyümesi hem ülke ekonomisi hem de bölgede istihdamın sağlanması açısından güzel bir gelişme” diye konuştu.

İstihdam oranları artıyor


Tire Organize Sanayi Bölgesinin istihdam oranlarının arttığına değinen ve aktif firma sayısındaki yükselişe dikkat çeken Tire Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kosat Gürler, “Şu anda bölgemize aktif olarak üretim yapan 72 firma bulunuyor. Bu sene içinde aktif hale gelecek sekiz firma olacağını düşünürsek, bu sayı 80 firmaya yükselecek. Yeni çalışan firmalarla birlikte yaklaşık olarak 4000 civarında olan çalışan sayımız ise 5 bine ulaşmasını bekliyoruz” diye belirtti.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..