KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Dağ Adamı
Yandığın Kadar
Dokunmadım Say
İsimsiz Kız
İş Eş Aşk Sanığı

HAFTANIN KİTABI

Kum

Son yılların en önemli bilimkurgu serilerinden WOOL'un yazarı Hugh Howey'den yepyeni bir kıyamet sonrası roman.

“KİMSE BİZİM İÇİN GELMEYECEK. KİMSE BİZİ KURTARMAYACAK. BU, BİZİM HAYATIMIZ.”

Eski dünya kumları


  Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Akademik İş Birliği 28.02.2019 / 10:00  
 
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi ile Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında iki önemli iş birliği protokolü imzalandı. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse'nin davetiyle üniversitemizi ziyaret eden Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Baatarhuu Tsagaan, İşletme ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Dr. Enkhbat Avirmed ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tsolmonbaatar Damjhuu'nun katılımlarıyla İKÇÜ’de imza töreni düzenlendi.
 
Törende bir konuşma yapan Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Baatarhuu Tsagaan, 10 fakültede yaklaşık 20.000 öğrencisiyle Moğolistan’ın en büyük devlet üniversitesi olarak eğitim faaliyeti yürüttüklerini; dünyanın pek çok ülkesiyle akademik iş birliği yaptıklarını söyledi.  Prof. Dr. Baatarhuu Tsagaan, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesiyle de her alanda iş birliği yapmak ve iki ülke arasındaki yakınlığı akademik boyutta daha da ileri seviyelere taşımak arzusunda olduklarını ifade etti.
 
İKÇÜ’nün Türkiye üniversiteleri arasında kuruluşundan günümüze yükselen bir değer olduğunu belirten Prof. Dr. Saffet Köse, Türk tarihi ve kültürü açısından son derece önemli bir coğrafya olan Moğolistan’da faaliyet gösteren Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile akademik iş birliği yapmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti.
 
Moğolistan’daki Türk tarihine ışık tutulacak
 
Her alanda akademik iş birliğini öngören protokollerin rektörler tarafından imzasının ardından İKÇÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Gökçe ile Moğolistan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İşletme ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Dr. Enkhbat Avirmed arasında Moğolistan'daki Türk dönemi arkeolojik alanlarında iki üniversitenin ortak kazı yapmalarına ilişkin kazı protokolü imzalandı.
 
Prof. Dr. Gökçe dekanlığını yürüttüğü Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesinin eski Türk dili ve arkeoloji alanlarında her türlü iş birliğine hazır olduğunu ifade etti. Dekan Prof.Dr.Gökçe, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Dili anabilim dalında görev yapan akademik personelle,  Türkiye’de sadece İKÇÜ’de bulunan Türk İslam Arkeolojisi bölümünün Moğolistan’da yapılması muhtemel ortak kazılarda önemli roller oynayacağına inandığını belirterek Moğol mevkidaşına iş birliği için teşekkür etti.
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..