KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Salı Çarş. Perş.

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

İmkansız İlişkilerden Mümkün İlişkilere
Yolcu
Düşündüğün Gibi Değil
Zafer Sızlanarak Kazanılmaz
Harflerin Dansı

HAFTANIN KİTABI

Delilik Günlüğü

“Daha dün gibi hatırlıyorum,” dedi fısıldayarak.
“Hiç kimse ilk kurbanını nasıl öldürdüğünü unutmaz.”

Henry Cutter çok insan öldürmüştür, hem de pek çok. Ama bu cinayetler yalnızca onun hayal dünyasındad


  Toskana Vadisi sergisine büyük ilgi 29.01.2019 / 00:00  
 

 

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ile İtalyan Il Cupolone Kulübü tarafından düzenlenen “Toskana Vadisi” adlı karma fotoğraf sergisi açıldı. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Mos- Art Sanat Galerisindeki sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

 

Çoğunluğu Toskanalı olan 26 İtalyan sanatçının fotoğraflarından oluşan serginin açılışına MOSB Bölge Müdürü Funda Karaboran, sergiyi düzenleyen Selim Bonfil ve Virgilio Bardossi ile Alessandro Cencetti’nin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında konuşan Selim Bonfil, İFOD ve Il Cupolone Kulübünün kardeş olduğunu anlaratak, “Daha önce Il Cupolone Kulübü’nün davetiyle İzmirli fotoğraf sanatçıları olarak Floransa’da bir sergi açtık. Büyük ses getiren sergi ile ülkemizi tanıtma olanağı bulduk. Kardeş kulübümüzü ağırlamaktan mutluyuz” diye konuştu. İtalyan fotoğraf sanatçısı Virgilio Bardossi, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ile sekiz yıl önce tanıştıklarını belirterek, “Bu geçen zaman içerisinde iki dernek arasında çok güzel bir dostluk gelişti. Bizim için İzmir’in çok ayrı ve özel bir yeri var. Bu sergiyi hazırlarken her kulüpten 5’er fotoğraf istedik. Burada göreceğiniz fotoğraflar 300 fotoğraf arasından titizlikle seçildi” dedi. İFOD Başkanı Murat Kaptan İtalya’daki kardeş kulüp üyelerini İzmir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. MOSB Bölge Müdürü Funda Karaboran ise 47 yıl müdürlük binası olarak hizmet veren binayı Mos- Art Sanat Galerisi’ne dönüştürerek yeni bir yaşam alanı yaratmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri tarafından yüzyıllardır şekillendirilen ve pek çok ünlü sanatçıya ilham kaynağı olmuş Toskana Vadisi’ndeki günlük yaşamı ve vadinin dört mevsimini anlatan 39 fotoğrafın yer aldığı Toskana Vadisi Karma Fotoğraf Sergisi, Mos- Art Sanat Galerisi’nde Mart ayına kadar hafta içi 12.00- 14.30 saatleri arasında gezilebilecek.

 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..