KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Pazar P.tesi Salı

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap


  Kültürpark Tenis Kulübü toprak korta kavuşuyor 28.12.2018 / 10:30  
  Kısa sürede tamamlanacak olan toprak kort, sıcak iklime uygun ponza taşı katmanlı, sulama sistemli olarak inşa ediliyor.

Günümüz tenis eğitiminde sert zeminin yanında alternatif olması açısından toprak kortun öneminin büyük olduğunu söyleyen Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, toprak kort yapımının uzun zamandır gündemlerinde olduğunu ve bu kış yapımına başladıklarını söyledi. Teknik olarak en üst seviyede inşa ettikleri toprak kortun farklı zemin yapısı nedeniyle hem veteranlara hem de performans oyuncularına farklı gelişim imkanları sunduğunu söyleyen Uyaroğlu, “Sert zemin hızlıdır, bitiriciliği daha yüksektir. Toprak kortta sürtünme fazla olduğu için oyun sürekliliği vardır. Bu da hem tenis eğitiminde farklı zemin alternatiflerine uyum sağlamada tenisçilerimize imkan sağlar. Uzun zamandır ihtiyacımız olan toprak kortu KTK’ya kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

“Şampiyonlar toprakta yetişir”

KTK Tenis Direktörü Aydın Akımsar ise toprak kortun hem tenis eğitiminde hem veteranlar da hem de seyir anlamında KTK’ya alternatif yarattığını belirtti. Akımsar, “İTF artık ülke federasyonlarına, kulüplere sert zeminin yanında toprak kort yapmalarını da tavsiye ediyor. Bunu yapan kulüpler milli takımlara daha çok tenisçi veriyor artık. Bizim de bu yatırımı yapmamızın vakti gelmişti. İzmir tenisi için büyük bir kazanım” dedi.

Toprak kortta oyunun yavaş olduğunu, sürtünme kat sayısının yüksek olduğu için rallilerin uzun sürdüğünü ifade eden Akımsar, “Bu da tenisçilerin pozisyon almasında, vuruşlarını geliştirmede ve zihinsel gelişimlerine katlı sağlıyor. Sert zemin ve toprak kortta, alternatifli çalışmak hem veteranlar hem de profesyoneller için güzel bir gelişme. Burada yapılan kort, drenaj sistemi, sıcak iklimlerdeki kortlar için bulunmuş olan kortun nemlenmesini sağlayan ponza taşı desteği ve sulama sistemiyle dört dörtlük bir şekilde inşa ediliyor” diye konuştu.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..