KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap


  Acil yardımda vatandaşın da rolü var 28.12.2018 / 09:30  
  22 – 28 Aralık Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Haftası kapsamında, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri acil yardımın önemine dikkat çekmek için etkinlikler düzenledi. Öğretim Görevlisi Nursun Üstünkarlı, “Acil durumlarda ambulans gelene kadar vatandaşlar tarafından uygulanacak doğru ilk yardım, paramediklerin işini kolaylaştırır.” dedi.

Öğretim Görevlisi Nursun Üstünkarlı, acil durumlarda 112’nin olabildiğince erken aranması gerektiğini vurgulayarak, “Paramedikler için zaman çok önemlidir. Ekibin bir an önce olay yerine gidebilmesi için erken ihbar önemlidir. Bir diğer önemli nokta da hasta hakkında doğru bilgilerin verilmesidir. Vatandaşlar da bu noktada önemli bir role sahiptir. Telefonda yapılacak yönlendirmelerle paramedikler gelene dek uygulanacak ilk yardım, hastanın sağlığına kavuşmasında büyük önem taşır.” dedi. İEÜ’deki son teknoloji eğitim ekipmanları ve 6 hastanede sürdürülen yıl içi stajlara değinen Üstünkarlı, “İlk ve acil yardımın daha nitelikli ve pratik olabilmesi için deneyim çok önemlidir. Bizler, uzman akademik kadromuz ve olanaklarımızla ülkemizin paramedik ihtiyacına en yüksek seviyede mezunlarımızla cevap veriyoruz. Öğrencilerimiz, deneyim kazandıkları hastanelere ek olarak, 25 farklı 112 acil servis istasyonunda da yaz stajlarını yapıyor.” diye konuştu. Mezunların çalışma hayatına geçişinde, sisteme dahil edilirken, mesleki yeterliliklerine göre bir değerlendirmeden geçmesi gerektiğini de aktaran Üstünkarlı, böylece toplum sağlığına yönelik önemli bir adım atılmış olunacağını söyledi.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..