KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU


13°C

13°C

14°C
Cuma C.tesi Pazar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

O Kadar da Harika Değilsin
İtiraf
Kuyucaklı Yusuf
Stratejist
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar

HAFTANIN KİTABI

Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Hangi eğitim sistemi içinde olursa olsun, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği bir an vardır. Bu kitap, öğretmenin öğrenciyle göz göze geldiği o anın gücünü anlatmaktadır. O anda öğretmen, öğrencinin gönül kap


  Tiyatro ile geri dönüşüm bilinci kazandılar 27.12.2018 / 10:30  
  Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda öğrenciler için gösterimi yapılan “Dönüşüm İyi Gelecek” adlı oyunu seyreden öğrenciler hem eğlendiler; hem de bilinçlendiler. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da öğrencilerle birlikte oyunu izledi. Türkiye'de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla 1 Kasım 1991'den bu yana faaliyet gösteren ÇEVKO Selçuk Belediyesi işbirliğiyle önemli bir çalışmaya imza attı.

Selçuk’ta ambalaj atıkları toplama konusunda yetkilendirilmiş kurum olan ÇEVKO, ilkokul öğrencilerinde çevre bilincinin oluşması amacıyla Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu’nda bir oyun sahneledi. “Dönüşüm İyi Gelecek” adlı oyunla çocuklar geri dönüşümün önemi, günlük hayatlarında geri dönüşüm adına atabilecekleri adımlar konusunda bilinçlendirildi. Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı oyun sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tebrik etti. Geri dönüşüm bilinci özelinde çevre bilincinin kazanılması açısından çocukluk çağının önemine değinen Başkan Bakıcı; “ Daha temiz, daha yaşanılabilir bir çevre için geri dönüşümün önemine değinen bu güzel oyunda gösterdikleri başarılı performanstan dolayı oyuncu arkadaşlarımı tebrik ederim. Bu oyun bize sanatın, tiyatronun çocuklarımızı çevre bilinci ile yetiştirme açısından önemini gösteren bir çalışma oldu. Ben oyuncu arkadaşlarıma, emeği geçene herkese ve Selçuk Belediyesi personeline teşekkür ediyorum” dedi.
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..