İzmir Hakkında
Turizm ve Seyahat
Tur Otobüsleri
Oto Kiralama
Taksi Durakları
Önemli Telefonlar
Nöbetçi Eczaneler
Konsolosluklar
Muhtarlıklar
Bankalar
NoterlerPerşembe


Cuma


Cumartesi  Avrupa Soğutma Teknolojileri İşbirliği konferansı 21 ve 22 Nisan`da İzmir`de... 18.04.2017 / 12:00  
 
AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu – IV Hibe Programı kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğe Değer Katmak” Projesi çalışmalarına Nisan ayında İtalya’nın Casale Monferrato kentinde gerçekleştirilen Strateji Toplantısı ile devam edildi. 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde İzmir’de uluslararası bir konferans ile sonuçları paylaşılacak olan projenin, saha analizi çalışmasının sonuçları derlendi ve konferans hazırlıkları gözden geçirildi.
 
İzmir ve İtalya’nın Piedmont bölgesi arasında bölgesel politika ve ekonomik kalkınma modelleri üzerine karşılıklı anlayış ve işbirliğini geliştirmek hedefi ile başlatılan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından yürütülüyor. Ege Soğutma Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESSİAD) ile İtalya Soğutma Teknisyenleri Derneği’nin (Associazione dei Technici İtaliani del Freddo–ATF) ortağı olduğu proje, İZKA ve Lamoro Kalkınma Ajansı arasında kümelenme ve değer zinciri geliştirme alanlarında tecrübe paylaşımı ve birlikte kapasite oluşturulmasına dayanan uzun dönemli bir işbirliği ilişkisi kurulması amacıyla tasarlandı.
 
Geleceğe Değer Katmak Projesi, sektörel kümelenme politika ve araçları ile yerel değer zinciri geliştirmede yerel aktörlerle tecrübe paylaşımını ve kapasite geliştirmeyi amaçlıyor. Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Kümesi örneğinde, özgün bir metodoloji ile değer zinciri analizi gerçekleştirmek, bu analize dayanarak kümenin rekabet gücünü artıracak politikalar üretmek ve bu politika önerilerini hayata geçirmek proje çıktıları arasında.
 
Proje kapsamında Türkiye ve İtalya’da eş zamanlı olarak yürütülen değer zincir analizi çalışmalarının sonuçlarının sunulacağı ve yurtdışından gelen sektör temsilcileri ile birlikte soğutma teknolojisinin geleceğinin tartışılacağı “Avrupa Soğutma Sektörünün Güçlendirilmesi: Geleceğin Birlikte Tasarlanması Konferansı (Strengthening HVAC&R in Europe: Building the Future Together)” 21-22 Nisan tarihlerinde İzmir Hilton Otel’de düzenlenecek.
 
Coca-Cola Küresel Ekipman Araştırma Direktörü Mike Gamble’ın açılış konuşmasını yapacağı, UNEP Eski Direktörü ve Terre Policy Center Başkanı Rajendra Madhavrao Shende’nin Onur Konuğu olduğu ve “Soğutma Sektörünün Geleceği” oturumuna başkanlık edeceği Konferansa, Türkiye ve Dünya’da sektör liderleri arasında yer alan Sanden Environmental Products Corporation, Cold Car, Ahmet Yar Soğutma ve Metalfrio gibi firmalardan temsilciler katılacak.
 
Konferans hakkında detaylı bilgi www.strengthenhvacr.com internet adresinde yer alıyor.
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6