İzmir Hakkında
Turizm ve Seyahat
Tur Otobüsleri
Oto Kiralama
Taksi Durakları
Önemli Telefonlar
Nöbetçi Eczaneler
Konsolosluklar
Muhtarlıklar
Bankalar
NoterlerSalı


Çarşamba


Perşembe  Daha güçlü ekonomiye odaklanmalıyız 18.04.2017 / 11:00  
 
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, son yıllarda ülkemizin, tarih sayfalarına geçen olaylara tanıklık etmeye devam ettiğini belirterek, 16 Nisan’da gerçekleşen referandumu sonrası Türkiye tarihinde yeni bir sayfa daha açıldığını kaydetti.
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar  "Artık ülkemizde ekonomiyi, ihracatı, turizmi, katma değerli üretimi ve diğer ana konularımızı çözüme kavuşturma zamanıdır. el ele verip, eksiklerimizi tamamlama, sorunlu taraflarımızı onarma şansına sahibiz. Tüm kesimler şunu kabul etmelidir ki, iş dünyasının adım atmasını engelleyen belirsizlik dağılmıştır. Herkes işine odaklanarak, daha çok çalışmak, daha çok üretmek zorundadır.” dedi. 
 
EGİAD: Yeni Dönemde Hükümetin Önceliği Ekonomi Olmalı
Türkiye'de 58 milyon seçmenin oyladığı anayasa referandumuyla ilgili sonuçların ardından EGİAD da ilk değerlendirmesini yaptı. EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, yeni dönemde Türkiye gündeminin artık ekonomiye odaklanması gerektiğini dile getirdi. .İlter, Türkiye’nin kronik yapısal sorunlarının giderek derinleştiğini de belirterek ” Bu sorunları çözmeden dünya ekonomisi ile entegre olmak ve küresel rekabete uyum sağlamak mümkün değildir. Ekonominin yanı sıra eğitim sisteminde köklü reformlar yaparak rekabetçi, girişimci ve yenilikçi bireyler yetiştirmeye önem verilmelidir. Artık ucuz işgücüne dayalı sanayi politikaları ile dış pazarlarda rekabet üstünlüğünün sürdürülmesi çok zorlaşmıştır. Türkiye hızla eğitim sistemini bu gerçeğin ışığında değiştirmelidir. Yeni nesilleri Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik gibi pozitif bilimlerin yönlendirdiği bir eğitim sistemi ile geleceğe hazırlamalıyız” dedi.
 

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, referandumun ardından artık sanayi politikalarına ve yapısal reformlara odaklanma zamanının geldiğini söyledi.
 
 
   
P
S
Ç
P
C
C
P
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6