KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

HAVA DURUMU

Sunny 15°C
Partly cloudy 6°C
Clear 4°C
Çarş. Perş. Cuma

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Olava
Hür
Marslı Kız
Plastik-Kullansak mı Kullanmasak mı?
Zaman Düşümü

HAFTANIN KİTABI

Akşam Yıldızı - Bir Göbeklitepe Romanı

“Sana Kervankıran derler
Bana dertli Kerem derler
Yare ikrar veren derler
Niye doğdun sarı yıldız, mavi yıldız

Evler yıkan, beller büken
Kanım döken, Kervankıran”

Dün ve bugün...




    14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri

    Tür : Kukla Gösterisi
    Yazan :
    Yönetmen :
    Oyuncular :
     
    Konusu : İzmir'in festivali 14. kez başlıyor.  05 - 22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri programında 23 ülkeden 50 kukla tiyatrosu topluluğu 52 gösteriyi şehrin her yerine yayılmış 37 gösteri mekânında 223 kez sahneleyecek. Festival programında 5 adet sergi sanatseverleri ağırlayacak. Profesyonel sahne sanatçıları için 2 adet atölye çalışması ve bir panel festival programını zenginleştirecek. Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri on dördüncü kez İzmir'de başlıyor:




    Ücretli gösterilerin Bilet Fiyatı:
    Tam: 30.00 TL
    Öğrenci: 20.00 TL







    14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri Programı

    05 Mart 2020

    Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
    İzmir Sanat - 11:00

    Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
    E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Masal Masal İçinde - Semaver Kumpanya
    İzmir Sanat - 14:00

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Forbes Caddesi Buca - 17:00  (Ücretsiz)


    06 Mart 2020

    Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
    Han Tiyatrosu - 11:00

    Kırmızı Erik Çekirdeği - Tarla Faresi Tiyatrosu
    Sabancı Kültür Sarayı - 11:00

    Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
    İzmir Sanat - 11:00

    Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
    İzmir Sanat - 14:00

    Masal Masal İçinde - Semaver Kumpanya
    Özel İzmir Yönder Okulları - 14:00  (Ücretsiz)

    Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
    Han Tiyatrosu - 14:00

    Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30 (Ücretsiz)

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Gündoğdu Meydanı Alsanca - 17:00  (Ücretsiz)

    Dansa Davet - Bandart Productions
    Karantina Meydanı - 19:30  (Ücretsiz)

    Vu - Cie Sacekripa
    Han Tiyatrosu - 20:00

    Sınıf Sınıf - Theater Strahl
    Sabancı Kültür Saray - 20:00


    07 Mart 2020

    Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
    İzmir Sanat - 11:00

    Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
    Han Tiyatrosu - 13:00

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor
    Burgas State Puppet Theatre
    Pagos Pazarı Kadifakale içi - 14:00  (Ücretsiz)

    Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
    İzmir Sanat - 14:30

    Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30  (Ücretsiz)

    Küçük Bulut - Qatar National Theatre
    İzmir Sanat - 18:00

    Dansa Davet - Bandart Productions
    Gültepe Semt Merkezi Önü - 19:30  (Ücretsiz)

    Vu - Cie Sacekripa
    Han Tiyatrosu - 20:00


    08 Mart 2020

    Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
    İzmir Sanat - 11:00

    Köy Bahçesinde - Burgas State Puppet Theatre
    İzmir Sanat - 14:00
     
    Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30  (Ücretsiz)

    Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
    İzmir Sanat - 17:30

    Dansa Davet - Bandart Productions
    Kıbrıs Şehitleri İsmail Sivri Heykeli Önü Alsancak - 19:30 (Ücretsiz)


    09 Mart 2020

    Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
    Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00

    İki - Teatro Plus
    İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

    İbiş ve Pinokyo - Açıkgöz Kukla Tiyatrosu
    Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
    Güzelyalı Kültür Merkezi - 14:00

    Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
    Sevgi Yolu Konak - 16:30  (Ücretsiz)

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Bornova Meydanı - 17:00  (Ücretsiz)

    Küçük Bulut - Qatar National Theatre
    İzmir Sanat - 20:00


    10 Mart 2020

    Pulcinella'nın Maceraları - Gianluca Di Matteo
    Folkart Academy - 11:00 - 14.00

    Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
    İzmir Sanat - 11:00

    Karagöz'ün Denizler Macerası - Tiyatro Melik
    Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi - 11:00 - 14.00

    İki - Teatro Plus
    Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00

    Küçük Bulut - Qatar National Theatre
    Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 14:00

    Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
    Kasaplar Meydanı Çiğli - 16:30  (Ücretsiz)

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Sevgi Yolu Bayraklı - 17:00  (Ücretsiz)

    RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
    Forbes Caddesi Buca - 18:30  (Ücretsiz)

    Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
    İzmir Sanat - 20:00


    11 Mart 2020


    Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
    Doğa Koleji Çiğli Bilim Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

    Pulcinella'nın Maceraları - Gianluca Di Matteo
    Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
    İzmir Sanat - 11:00

    Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
    Folkart Academy - 11:00 - 14.00

    Karagöz Ramazan Davulcusu - Hayali Ayhan Leylek
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

    Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
    Güzelyalı Parkı - 16:30  (Ücretsiz)

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Konak Meydanı - Metro Çıkışı - 17:00  (Ücretsiz)

    RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
    Kemeraltı Balık Hali Meydanı - 18:30  (Ücretsiz)

    Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
    İzmir Sanat - 20:00


    12 Mart 2020

    Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
    Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

    Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
    Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00 - 14.00

    Bir Günde İki Mevsim ve Kocholo'nun Hediyesi - Shadow Theater Company
    Folkart Academy - 11:00 - 14.00

    Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
    İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

    İki - Teatro Plus
    Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 11:00

    Bebek Dinazor - Association Baby T
    Karşıyaka Çarşı - 12:30 - 14.00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Marmelat Öğreniyor - Kuklamanya
    Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 14:00

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Karantina Meydanı - 17:00  (Ücretsiz)

    RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
    Karşıyaka Çarşı - 18:30  (Ücretsiz)

    Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
    İzmir Sanat - 20:00


    13 Mart 2020

    Köy Bahçesinde - Burgas State Puppet Theatre
    Folkart Academy - 11:00

    Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
    Turuncu Koleji - 11:00  (Ücretsiz)

    Marmelat Öğreniyor - Kuklamanya
    İzmir Sanat - 11:00

    Bir Günde İki Mevsim ve Kocholo'nun Hediyesi - Shadow Theater Company
    Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Bebek Dinazor - Association Baby T
    Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Alsancak - 12:30 - 14.00 - 16.00 (Ücretsiz)

    Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
    Folkart Academy - 14:00

    Gölgeyle Dört Kısa Öykü - Guangdong Lufeng Shadow Play of China
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

    Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
    Turuncu Koleji - 14:00  (Ücretsiz)

    Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
    Büyük Park Bornova - 17:00  (Ücretsiz)

    Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
    Konak Meydanı - 17:30  (Ücretsiz)

    Otel Bellevue - Bash Street Theatre
    Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)

    Kalp Atışı - Claudio Cinelli
    İzmir Sanat - 20:00


    14 Mart 2020

    Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
    İzmir Sanat - 12:00

    Bebek Dinazor - Association Baby T
    Kemeraltı Girişi - Konak - 12:30 - 14.00 - 16.00  (Ücretsiz)

    DaSilva Kukla Sirki - Noisy Oyster
    Balçova Kipa AVM - 13:00 - 1600  (Ücretsiz)

    Böcek Sirki - String Theatre
    Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Gölgeyle Dört Kısa Öykü - Guangdong Lufeng Shadow Play of China
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

    Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
    Balçova Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

    Hay Aksi! - Cie Fred Teppe
    Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00 (Ücretsiz)

    Küçük Adamın Balonları - Michele Cafaggi
    Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Konak Meydanı - Metro Çıkışı - 15:30  (Ücretsiz)

    Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
    Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Alsancak - 17:30  (Ücretsiz)

    Otel Bellevue - Bash Street Theatre
    Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)

    Kalp Atışı - Claudio Cinelli
    İzmir Sanat - 20:00


    15 Mart 2020

    Kalp Atışı - Claudio Cinelli
    İzmir Sanat - 00:00

    Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
    İzmir Sanat - 11:00

    Hay Aksi! - Cie Fred Teppe
    Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Küçük Adamın Balonları - Michele Cafaggi
    Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
    Çiğli Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi - 14:00  (Ücretsiz)

    DaSilva Kukla Sirki - Noisy Oyster
    Çiğli Kipa AVM - 14:30  - 18.00  (Ücretsiz)

    Böcek Sirki - String Theatre
    Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

    Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
    Karşıyaka Çarşı - 17:30  (Ücretsiz)

    Otel Bellevue - Bash Street Theatre
    Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)


    16 Mart 2020

    Mogli - The Old Actress's Theatre
    Ziya Gökalp Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
    Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00

    İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
    Çiğli Kültür Merkezi - 11:00  (Ücretsiz)

    Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
    Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi - 11:00

    Uç Uca - Le Clan Des Songes
    İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

    Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
    Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi - 14:00

    Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
    Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 14:00

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Gündoğdu Meydanı Alsancak - 17:00  (Ücretsiz)


    17 Mart 2020

    Uç Uca - Le Clan Des Songes
    İzmir Sanat - 10:30

    Mogli - The Old Actress's Theatre
    Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

    Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
    Ziya Gökalp Kültür Merkezi - 11:00 - 14.30

    Karagöz'ün Komik Dileği - Suat Veral
    İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

    Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
    İzmir Sanat - 14:30

    İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
    Karantina Meydanı - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Sevgi Yolu Bayraklı - 17:00  (Ücretsiz)


    18 Mart 2020

    Uç Uca - Le Clan Des Songes
    İzmir Sanat - 11:00

    Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
    İzmir Sanat - 14:00

    İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
    Kasaplar Meydanı Çiğli - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Kasaplar Meydanı Çiğli - 17:00  (Ücretsiz)


    19 Mart 2020

    Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
    İzmir Sanat - 11:00

    Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
    Ted Ege Koleji - 13:00  (Ücretsiz)

    Tembel Bal Arısı - Uçan Pelerin Kukla Tiyatrosu
    İzmir Sanat - 14:00

    İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
    Büyük Park Bornova - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Forbes Caddesi Buca - 17:00  (Ücretsiz)

    Parıltı - Shiri & Dan
    Forbes Caddesi Buca - 19:30  (Ücretsiz)


    20 Mart 2020

    Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
    Işıkkent Eğitim Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

    Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
    İzmir Sanat - 11:00

    İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
    Bornova Kültür Merkezi - 11:00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Büyük Park Bornova - 17:00  (Ücretsiz)

    Parıltı - Shiri & Dan
    Küçük Park Bornova - 19:30  (Ücretsiz)

    Babilon - Neville Tranter
    İzmir Sanat - 20:00


    21 Mart 2020

    Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
    İzmir Sanat - 12:00

    Jacques Baguette - Men in Back
    Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Dönüşüm - Vaskakas Puppet Theatre
    Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
    Çiğli Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Pagos Pazarı Kadifakale içi - 14:00  (Ücretsiz)

    Konser - Pro Rodopi Art Center
    Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

    Masalların Masalı - Animo Puppets Studio
    Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

    Parıltı - Shiri & Dan
    Dominik Caddesi Alsancak - 19:30  (Ücretsiz)

    Babilon - Neville Tranter
    İzmir Sanat - 20:00


    22 Mart 2020

    Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
    İzmir Sanat - 12:00

    Masalların Masalı - Animo Puppets Studio
    Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Konser - Pro Rodopi Art Center
    Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

    Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
    Balçova Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

    Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
    Ayavukla Kilisesi Kültür Merkezi - 14:00  (Ücretsiz)

    Dönüşüm - Vaskakas Puppet Theatre
    Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

    Jacques Baguette - Men in Back
    Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)


    https://www.izmirkuklagunleri.com/




    Bilet satış noktaları :
    Saatleri : 05 - 22 Mart 2020

    P
    S
    Ç
    P
    C
    C
    P
    26
    27
    28
    29
    30
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8


    Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
    e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..