KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Kuyu
Dört Tarafım Engel
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Düş Kesiği
İyi ki Yoksun

HAFTANIN KİTABI

Dünyasızlar

“Gökyüzünde hepimizin yarasına yetecek kadar yıldız var...”

Yüzünü kaybeden bir kız...

Esrarengiz bir cinayet...

Ve büyülü bir kış yolculuğu...

Günümüz İstanbul'undan İkinci Düny




14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri

Tür : Kukla Gösterisi
Yazan :
Yönetmen :
Oyuncular :
 
Konusu : İzmir'in festivali 14. kez başlıyor.  05 - 22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri programında 23 ülkeden 50 kukla tiyatrosu topluluğu 52 gösteriyi şehrin her yerine yayılmış 37 gösteri mekânında 223 kez sahneleyecek. Festival programında 5 adet sergi sanatseverleri ağırlayacak. Profesyonel sahne sanatçıları için 2 adet atölye çalışması ve bir panel festival programını zenginleştirecek. Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri on dördüncü kez İzmir'de başlıyor:




Ücretli gösterilerin Bilet Fiyatı:
Tam: 30.00 TL
Öğrenci: 20.00 TL







14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri Programı

05 Mart 2020

Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
İzmir Sanat - 11:00

Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Masal Masal İçinde - Semaver Kumpanya
İzmir Sanat - 14:00

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Forbes Caddesi Buca - 17:00  (Ücretsiz)


06 Mart 2020

Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
Han Tiyatrosu - 11:00

Kırmızı Erik Çekirdeği - Tarla Faresi Tiyatrosu
Sabancı Kültür Sarayı - 11:00

Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
İzmir Sanat - 11:00

Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
İzmir Sanat - 14:00

Masal Masal İçinde - Semaver Kumpanya
Özel İzmir Yönder Okulları - 14:00  (Ücretsiz)

Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
Han Tiyatrosu - 14:00

Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30 (Ücretsiz)

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Gündoğdu Meydanı Alsanca - 17:00  (Ücretsiz)

Dansa Davet - Bandart Productions
Karantina Meydanı - 19:30  (Ücretsiz)

Vu - Cie Sacekripa
Han Tiyatrosu - 20:00

Sınıf Sınıf - Theater Strahl
Sabancı Kültür Saray - 20:00


07 Mart 2020

Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
İzmir Sanat - 11:00

Pinokyo - Maribor Puppet Theatre
Han Tiyatrosu - 13:00

Yetenekli Kuklalar Aranıyor
Burgas State Puppet Theatre
Pagos Pazarı Kadifakale içi - 14:00  (Ücretsiz)

Jenny'nin Rüyası - Wild Theatre
İzmir Sanat - 14:30

Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30  (Ücretsiz)

Küçük Bulut - Qatar National Theatre
İzmir Sanat - 18:00

Dansa Davet - Bandart Productions
Gültepe Semt Merkezi Önü - 19:30  (Ücretsiz)

Vu - Cie Sacekripa
Han Tiyatrosu - 20:00


08 Mart 2020

Beyaz Tavşan - The Art Theatre Bucharest
İzmir Sanat - 11:00

Köy Bahçesinde - Burgas State Puppet Theatre
İzmir Sanat - 14:00
 
Batı'ya Yolculuk - Yong Xing Lo Puppet Troupe
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 15:30  (Ücretsiz)

Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
İzmir Sanat - 17:30

Dansa Davet - Bandart Productions
Kıbrıs Şehitleri İsmail Sivri Heykeli Önü Alsancak - 19:30 (Ücretsiz)


09 Mart 2020

Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00

İki - Teatro Plus
İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

İbiş ve Pinokyo - Açıkgöz Kukla Tiyatrosu
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Küçük Kertenkele Chippi - Ranga Shankara
Güzelyalı Kültür Merkezi - 14:00

Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
Sevgi Yolu Konak - 16:30  (Ücretsiz)

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Bornova Meydanı - 17:00  (Ücretsiz)

Küçük Bulut - Qatar National Theatre
İzmir Sanat - 20:00


10 Mart 2020

Pulcinella'nın Maceraları - Gianluca Di Matteo
Folkart Academy - 11:00 - 14.00

Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
İzmir Sanat - 11:00

Karagöz'ün Denizler Macerası - Tiyatro Melik
Prof. Türkan Saylan Alsancak Kültür Sanat Merkezi - 11:00 - 14.00

İki - Teatro Plus
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00

Küçük Bulut - Qatar National Theatre
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 14:00

Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
Kasaplar Meydanı Çiğli - 16:30  (Ücretsiz)

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Sevgi Yolu Bayraklı - 17:00  (Ücretsiz)

RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
Forbes Caddesi Buca - 18:30  (Ücretsiz)

Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
İzmir Sanat - 20:00


11 Mart 2020


Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
Doğa Koleji Çiğli Bilim Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

Pulcinella'nın Maceraları - Gianluca Di Matteo
Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
İzmir Sanat - 11:00

Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
Folkart Academy - 11:00 - 14.00

Karagöz Ramazan Davulcusu - Hayali Ayhan Leylek
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
Güzelyalı Parkı - 16:30  (Ücretsiz)

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Konak Meydanı - Metro Çıkışı - 17:00  (Ücretsiz)

RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
Kemeraltı Balık Hali Meydanı - 18:30  (Ücretsiz)

Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
İzmir Sanat - 20:00


12 Mart 2020

Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Buca Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00 - 14.00

Bir Günde İki Mevsim ve Kocholo'nun Hediyesi - Shadow Theater Company
Folkart Academy - 11:00 - 14.00

Hoşça Kal - Theatre Company PINKLEC
İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

İki - Teatro Plus
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 11:00

Bebek Dinazor - Association Baby T
Karşıyaka Çarşı - 12:30 - 14.00 - 16.00  (Ücretsiz)

Marmelat Öğreniyor - Kuklamanya
Ahmet Piriştina Kültür Merkezi - 14:00

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Karantina Meydanı - 17:00  (Ücretsiz)

RaTaTa Dikkat! Fareler Geliyor! - Theater Paspartout
Karşıyaka Çarşı - 18:30  (Ücretsiz)

Marangozun Köpeği Kaştanka - Theatre Virovitica
İzmir Sanat - 20:00


13 Mart 2020

Köy Bahçesinde - Burgas State Puppet Theatre
Folkart Academy - 11:00

Kuklalarla Dans - Varna State Puppet Theater
Turuncu Koleji - 11:00  (Ücretsiz)

Marmelat Öğreniyor - Kuklamanya
İzmir Sanat - 11:00

Bir Günde İki Mevsim ve Kocholo'nun Hediyesi - Shadow Theater Company
Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Bebek Dinazor - Association Baby T
Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Alsancak - 12:30 - 14.00 - 16.00 (Ücretsiz)

Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
Folkart Academy - 14:00

Gölgeyle Dört Kısa Öykü - Guangdong Lufeng Shadow Play of China
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
Turuncu Koleji - 14:00  (Ücretsiz)

Yetenekli Kuklalar Aranıyor - Burgas State Puppet Theatre
Büyük Park Bornova - 17:00  (Ücretsiz)

Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
Konak Meydanı - 17:30  (Ücretsiz)

Otel Bellevue - Bash Street Theatre
Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)

Kalp Atışı - Claudio Cinelli
İzmir Sanat - 20:00


14 Mart 2020

Sampo Sirki - Puppet Theatre Sampo
İzmir Sanat - 12:00

Bebek Dinazor - Association Baby T
Kemeraltı Girişi - Konak - 12:30 - 14.00 - 16.00  (Ücretsiz)

DaSilva Kukla Sirki - Noisy Oyster
Balçova Kipa AVM - 13:00 - 1600  (Ücretsiz)

Böcek Sirki - String Theatre
Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Gölgeyle Dört Kısa Öykü - Guangdong Lufeng Shadow Play of China
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
Balçova Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

Hay Aksi! - Cie Fred Teppe
Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00 (Ücretsiz)

Küçük Adamın Balonları - Michele Cafaggi
Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Konak Meydanı - Metro Çıkışı - 15:30  (Ücretsiz)

Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
Kıbrıs Şehitleri Caddesi - Alsancak - 17:30  (Ücretsiz)

Otel Bellevue - Bash Street Theatre
Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)

Kalp Atışı - Claudio Cinelli
İzmir Sanat - 20:00


15 Mart 2020

Kalp Atışı - Claudio Cinelli
İzmir Sanat - 00:00

Parmak Kız - Varna State Puppet Theater
İzmir Sanat - 11:00

Hay Aksi! - Cie Fred Teppe
Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Küçük Adamın Balonları - Michele Cafaggi
Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
Çiğli Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Bornova Doğanlar Şapeli Kültür Merkezi - 14:00  (Ücretsiz)

DaSilva Kukla Sirki - Noisy Oyster
Çiğli Kipa AVM - 14:30  - 18.00  (Ücretsiz)

Böcek Sirki - String Theatre
Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Pete ve Pat'in Maceraları - Bigolis Theater
Karşıyaka Çarşı - 17:30  (Ücretsiz)

Otel Bellevue - Bash Street Theatre
Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi - 19:00  (Ücretsiz)


16 Mart 2020

Mogli - The Old Actress's Theatre
Ziya Gökalp Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 11:00

İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
Çiğli Kültür Merkezi - 11:00  (Ücretsiz)

Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi - 11:00

Uç Uca - Le Clan Des Songes
İzmir Sanat - 11:00 - 14.00

Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
Bornova Kültür Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi - 14:00

Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Sanat Merkezi - 14:00

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Gündoğdu Meydanı Alsancak - 17:00  (Ücretsiz)


17 Mart 2020

Uç Uca - Le Clan Des Songes
İzmir Sanat - 10:30

Mogli - The Old Actress's Theatre
Güzelyalı Kültür Merkezi - 11:00 - 14.00

Jon Braun - Anita Maravillas Teatro
Ziya Gökalp Kültür Merkezi - 11:00 - 14.30

Karagöz'ün Komik Dileği - Suat Veral
İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi - 14:00  (Ücretsiz)

Arthur ve Clementine - Titiritran Teatro
İzmir Sanat - 14:30

İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
Karantina Meydanı - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Sevgi Yolu Bayraklı - 17:00  (Ücretsiz)


18 Mart 2020

Uç Uca - Le Clan Des Songes
İzmir Sanat - 11:00

Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
İzmir Sanat - 14:00

İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
Kasaplar Meydanı Çiğli - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Kasaplar Meydanı Çiğli - 17:00  (Ücretsiz)


19 Mart 2020

Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
İzmir Sanat - 11:00

Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
Ted Ege Koleji - 13:00  (Ücretsiz)

Tembel Bal Arısı - Uçan Pelerin Kukla Tiyatrosu
İzmir Sanat - 14:00

İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
Büyük Park Bornova - 15:00 - 18.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Forbes Caddesi Buca - 17:00  (Ücretsiz)

Parıltı - Shiri & Dan
Forbes Caddesi Buca - 19:30  (Ücretsiz)


20 Mart 2020

Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
Işıkkent Eğitim Kampüsü - 10:30  (Ücretsiz)

Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
İzmir Sanat - 11:00

İplerde Kabare - SoulMade Theatre Company
Bornova Kültür Merkezi - 11:00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Büyük Park Bornova - 17:00  (Ücretsiz)

Parıltı - Shiri & Dan
Küçük Park Bornova - 19:30  (Ücretsiz)

Babilon - Neville Tranter
İzmir Sanat - 20:00


21 Mart 2020

Prenses ve Bezelye Tanesi - Vessel Theatre
İzmir Sanat - 12:00

Jacques Baguette - Men in Back
Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Dönüşüm - Vaskakas Puppet Theatre
Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
Çiğli Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Pagos Pazarı Kadifakale içi - 14:00  (Ücretsiz)

Konser - Pro Rodopi Art Center
Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Masalların Masalı - Animo Puppets Studio
Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Parıltı - Shiri & Dan
Dominik Caddesi Alsancak - 19:30  (Ücretsiz)

Babilon - Neville Tranter
İzmir Sanat - 20:00


22 Mart 2020

Küçük Kara Civciv Kim - Figurentheater Vlinders & C
İzmir Sanat - 12:00

Masalların Masalı - Animo Puppets Studio
Çiğli Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Konser - Pro Rodopi Art Center
Balçova Kipa AVM - 13:00 - 16.00  (Ücretsiz)

Pepe'nin Kulübesi - Compagnie Theatres De Marionnettes
Balçova Kipa AVM - 14:00 - 17.00  (Ücretsiz)

Leo'nun Kukla Dostları - Leo Kondakov
Ayavukla Kilisesi Kültür Merkezi - 14:00  (Ücretsiz)

Dönüşüm - Vaskakas Puppet Theatre
Çiğli Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)

Jacques Baguette - Men in Back
Balçova Kipa AVM - 14:30 - 18.00  (Ücretsiz)


https://www.izmirkuklagunleri.com/




Bilet satış noktaları :

P
S
Ç
P
C
C
P
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..