KENT REHBERİ

• Nöbetçi Eczaneler
• İzmir Hakkında
• Turizm ve Seyahat
• Konsolosluklar
• Muhtarlıklar

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

Nutuk - Çizgi Roman
Balıkçı ve Oğlu
Bukre Kalp
Emanet Çocuk
Kanatlarım Var Benim

HAFTANIN KİTABI

Camdaki Kız

“Küçükken çekilen acıların ateşi kolay sönmüyor, kolay unutulmuyor ve izlerini hayatımız boyunca üstümüzde taşıyoruz.”

Aşk yakıyor
Ayrılık kavuruyor
Aldatılmaksa hep çok acıtıyor:

Bize çocukluk


  Keloğlan ve Ali Cengiz

  Tür : Belirtilmemiş
  Yazan :
  Yönetmen :
  Oyuncular :
   
  Konusu : "Keloğlan, aşık olduğu Cankız' ı istemesi için anasını ikna edemez ve bir cesaret saraya gidip Sultan' dan Cankız' ı kendi ister. Sultan, Keloğlan'ın kızıyla evlenmesine izin verir fakat bir şartı vardır. Keloğlan' ın komşu ülkede yaşayan Ali Cengiz ' in oyunlarını öğrenip kendisine de öğretmesini ister. Keloğlan kendinden emin ve sevinç içinde saraydan ayrılıp, hızlıca Ali Cengiz' in yaşadığı yere doğru yola çıkar. Yolda bir halk ozanıyla karşılaşır. Ozan Keloğlan' a yardım eder. Ali Cengiz' le ilgili kimsenin bilmediği bilgiler ve yolda lazım olabilecek bazı malzemeler verir. Keloğlan yeniden yola koyulur. Karşısına çıkan türlü zorlukları ve engelleri atlattıktan sonra, nihayet Ali Cengiz'in yaşadığı köşke gelir. Köşke girebilmek için çözmesi gereken bazı bulmacalar, atlatması gereken zorluklar vardır.

  Bunların da üstesinden gelen Keloğlan sonunda köşke girer ve Ali Cengiz' le karşılaşır. Esrarengiz bir adam olan Ali Cengiz oyunlarını Keloğlan' a öğretmeyi kabul eder, fakat onun da bir şartı vardır: Keloğlan' dan  Sultan' ın yaşadığı sarayın yerini öğrenmesini ister. Keloğlan tüm iyi niyetiyle bu şartı kabul eder ve Ali Cengiz numaralarını birer birer göstermeye başlar. Tüm numaraları hızlıca öğrenen ve uygulayan Keloğlan da Ali Cengiz 'e sarayın yerini tarif eder. Ali Cengiz o gece Keloğlan' ı sarayda misafir etmek ister ve Keloğlan hiç tahmin etmediği bir sürprizle karşılaşır. Ali Cengiz onu sarayda bir zindana hapsetmiştir.

  Keloğlan bir yolunu bulup zindandan kaçar ve sarayın yolunu tutar. Ancak saraya geldiğinde Ali Cengiz' i karşısında bulur. Sultan' a Ali Cengiz' in kötü biri olduğunu anlatırken Ali Cengiz ona saldırır. Keloğlan Ali Cengiz'den öğrendiği numaralarla onu yenip bir tavuğa dönüştürür. Sultan onu bu beladan kurtaran Keloğlan' a teşekkür eder ve muhafızlarına düğün için hazırlıklara başlanmasını emreder. Keloğlan hem Cankız' a kavuşmuştur hem de Sultan ona kendisinden sonra ülkenin yönetimini emanet etmiştir. Anasını da saraya yanına alan Keloğlan Cankız' la birlikte mutlu bir hayat yaşar."


  Bilet-izmircocuktiyatrosu Bilet Fiyatı: 20.00 TL

  Biletix Bilet Fiyatı:
  23.50 TL

  BuKupon Bilet Fiyatı:
  17.00 TL
  Bilet satış noktaları : bilet-izmircocuktiyatrosu.com, www.biletix.com, www.bukupon.com

  P
  S
  Ç
  P
  C
  C
  P
  27
  28
  29
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8


  Etkinliklerinizi etkinlik@izmir.com.tr
  e-posta adresimize gönderin, yayınlayalım..